Do utkání přitom naskočili jen tři zosmi avizovaných břeclavských posil před play off, brněnský brankař Petr Nos zůstal na střídačce, vútoku nastoupili ex-hodonínský David Bauer (před rokem ukončil vrcholovou kariéru) a Martin Stloukal (loni trénoval prvoligový Prostějov).

„Vúvodu byli hráči trošku rozhození, protože nepřijel rozhodčí. Jinak jsem ho ale měli po celou dobu pod kontrolou,“ prohlásil trenér Břeclavi Michal Konečný.

Konec úvodního tlaku Uherskobrodských přinesla 8.minuta, kdy se vsignalizované výhodě prosadil střelou pod víko Kárný a poprvé tak rozjásal dvacítku břeclavských fanoušků.

Neuběhla ani minuta, když si přihrávku Stloukala srazil do brány domácí obránce, jež byl tísněn Bauerem, který tak při své premiéře zaznamenal první bod vbřeclavskémdre­su.

Do druhé třetiny nastoupili domácí jako vyměnění a opět Břeclav zatlačili do její obranné třetiny. Kýžené odměny se domácí dočkali ve 27.minutě, to se pod Žůrkovu lapačku trefilBoog.

Jejich narůstající chuť útočit ale utnul ve 31.minutě střelou příklepem Stloukal, který ukázal, že do prvního útoku Břeclavi výborně zapadl a vrátil břeclavským dvoubrankové vedení.

Klid do hostujících řad přinesl hned po dalších čtyřiceti sekundách Klimeš, jenž neměl po střele Čikla problém dorazit kotouč do prázdné brány–1:4.

Ve 36.minutě domácí orazítkovali tyč a pravidlo nedáš-dostaneš se jim vymstilo. Znásledného protiútoku si autoři čtvrtého gólu vyměnili role a Čikl vstřelil svůj čtrnáctý gól vletošní sezóně.

Když se pak ve 40.minutě vydal na útočný výlet zvlastní třetiny hostující obránce Šimeček a zakončil tvrdou střelou příklepem pod lapačku domácího gólmana Málka, nebylo už ocohrát.

Do třetí třetiny nastoupili domácí už snáhradním brankářem Struhelkou, ale ten si poprvé na puk sáhl až když ho lovil ze své sítě. To se po přihrávce Baláta prosadil Rákoczy.

Ve 45.minutě ujel břeclavským obráncům domácí Boog a vstřelil svůj druhý gól vzápase. To bylo ale ze strany domácích vtomto zápasevše.

Vpoklidném tempu dohrávaný zápas okořenila šarvátka domácího Machuty shostujícím Klimešem, za jejíž dohru vyfasoval uherskobrodský hráč trest pět minut plus do konce utkání.

Přesilovku Břeclav poté využila pouze jednou, když se minutu před koncem trefil podruhé vutkání Bauer a upravil tak skóre zápasu na2:8.

Ve velmi dobrém světle se představili obě útočné posily. Bauer iStloukal zaznamenali vutkání dva body a na ledě si výborně rozumněli.

„Nové posily by se osvědčit. Věřím, že nám vplay–off pomohou. Ještě ale čekáme na další nové hráče,“ uzavřel kouč Konečný.