„Kolínští byli naštvaní, že prohrávají. S jedním z nich jsem měl pár střetů, které vyvrcholily šarvátkou,“ komentuje Zháňal situaci, po které dostal trest do konce utkání.

Co se stalo? Po jednom ze soubojů skončila čepel Zháňalovi hokejky na těle kolínského hokejisty. A nejspíš důrazněji, než bylo vhodné. Rozhodčí proto devatenáctiletého útočníka poslal pod sprchy za bodnutí špičkou hole.

„Naposledy jsem dostal trest do konce utkání v minulé sezoně, kdy jsem šel příliš důrazně do souboje u mantinelu. Rozhodčí to špatně posoudil, po utkání jsme si to vyříkali,“ tvrdí útočník s číslem sedmnáct na dresu.

S počtem trestných minut by se už pomalu mohl špičkovat s obrovitým zadákem Ondřejem Dlapou, který však podle Zháňala doplácí na mohutnou postavu.

„V trestných minutách ho snad nedoženu. Má dva metry a sto pět kilo, takže když jde do souboje i na půl plynu, vypadá to jako faul. A když jde do střetu naplno, vypadá to, jako by chtěl soupeře snad zabít,“ říká s úsměvem.

Zháňal je jedním z mladíků, která tvoří současný kádr Břeclavi. Prožívá úspěchy. Týmové i osobní. Alespoň co se kanadského bodování týče.

„Mezi vánočními svátky jsme měli dvoufázové tréninky. Jsme dobře připravení. Lze říct, že úspěchy máme díky jakési zimní přípravě a rádi bychom v dobrém trendu pokračovali,“ říká Zháňal.

Vítězství podle něj přichází zejména díky týmovému výkonu. „Vidíme, že když hrábneme, daří se nám. Musíme makat dál. Postup do play off ještě jistý nemáme,“ dodává.