Do Břeclavi přichází na post hlavního kouče pro sezónu 2009/2010 velezkušený brněnský lodivod Svatopluk Číhal, který poslední čtyři roky vedl sousední hodonínské Drtiče.

Po nepovedené sezóně, kdy ambiciózní Hodonín vypadl už ve čtvrtfinále, Číhalovi vypršela u Drtičů smlouva a rozhodl se sám hledat novou výzvu. Nakonec vyslyšel volání Břeclavi, vymění tedy jeden jihomoravský klub za druhý. Na postu hlavního kouče Lvů vystřídá Číhal jiného brněnského trenéra, Pavla Stloukala.

„Kdo se stane Číhalovým novým asistentem, to není momentálně na pořadu dne, vše se ale včas dozvíte“, dodal Petr. Osoba trenéra měla v Hodoníně i jakousi funkci kontaktní, a to na brněnskou Kometu, která Hodonínu poskytla hráče na střídavý start. Zda-li tomu bude tak i v Břeclavi, si musí fanoušci ještě několik měsíců počkat.

Kdo je Svatopluk Číhal?

Narozen: 27.11.1947

Jeho hráčská kariéra začala na konci 60. let v druholigové Dukle Hodonín, odkud přišel do Brna, kde odehrál za ZKL a později Zetor Brno deset prvoligových sezón jako pravé křídlo. Na konci 70.let se vypracoval až na kapitána brněnského týmu.

Když v roce 1982 ukončil aktivní hráčskou kariéru, jeho první trenérskou štací byly druholigové Rosice. Po třech letech vyměnil Rosice za Techniku Brno, ve které strávil pět sezón.

Po Sametové revoluci trénoval Číhal nedlouho Zetor Brno a po otevření hranic odešel do Itálie, kde vedl klub AS Mastini Varese pět let v nejvyšší italské soutěži. Jeho další zastávkou byla druhá nejvyšší švýcarská soutěž. V roce 1997 Číhal vrací do ČR a ujímá se opět druholigových Rosic, s kterými v roce 1998 kupuje prvoligovou licenci.

V roce 2000 odchází opět do zahraničí, tentokrát do nejvyšší švýcarské soutěže jako asistent Rostislava Čady u týmu Ambri-Piortta. Tam se během dvou sezón vypracoval na hlavního kouče. V roce 2003 se jednou provždy vrací domů, do znovuzrozené Komety Brno, s kterou se nejprve zachránil v baráži a poté ji stabilizoval v první lize.

Od roku 2005 se vrací do druholigového Hodonína, kde jako hokejista začínal. V posledních letech vybudoval Číhal v Hodoníně úspěšný klub, který hraje každou sezónu ve třetí nejvyšší soutěži o nejvyšší příčky. Letos Číhalovi v Hodoníně vypršela smlouva, nyní zkusí štěstí v Břeclavi. Jak sám dříve naznačil, je to možná jeho poslední trenérské angažmá.