Mladíci ze samotného jihu Moravy jeli na Vysočinu s vědomím, že jim k postupu do konečné fáze kvalifikace stačí porážka o jednu branku. To je však velmi ošidné, což koneckonců okamžitě ukázala úvodní třetina.

Domácí smazali ztrátu do osmi minut, po úvodní části hry vedli dokonce 3:0.

Na úvodní branku Břeclavi ve druhé třetině ještě domácí stačili odpovědět. Mladí Lvi ale přidali další dvě branky a po čtyřiceti minutách drželi stav 3:4 ve prospěch domácích, což jim stačilo.

To nejzajímavější se ale odehrálo teprve v závěrečném dějství. Ve 46. minutě už domácí hokejisté pomalu otevírali postupové šampaňské, vždyť také vedli o tři branky. O minutu později dokonce hosté prohrávali už 3:7 a naděje na strávení příští sezony v první lize se vzdalovaly s ubíhajícím časem.

Břeclavané však ukázali velkou psychickou sílu a výrazný náskok stihli umazat na přijatelný stav během pěti minut. To se postupně trefili Bolfík, Konečný a Zháňal.

Zbývající minuty dokázali hokejisté HC Břeclav ubránit a v následujících třech týdnech zkusí proklouznout do druhé nejvyšší soutěže.

Během kvalifikace se však mladíci pořádně najezdí. Vítězové zbylých dvou skupin jsou totiž z Náchoda a Sokolova, čekají je tedy cesty přes celou republiku. Hrát se bude systémem každý s každým, jeden zápas doma, jeden venku.

O začátku jednotlivých utkání bude Břeclavský deník Rovnost pravidelně informovat.