Soupeřem jim bude beznadějně poslední tým z Frýdku-Místku, kterého letos od sestupu zachránil jen fakt, že se nesestupuje. Od hokejistů se tak nečeká nic jiného než povinná výhra.

Frýdek-Místek poznal chuť vítězství naposledy v polovině listopadu, to znamená, že body rozdal soupeřům od té doby už devatenáctkrát. Pokud by se sestupovalo, teoretické šance na záchranu by měl, reálně je však jeho šestnáctibodová ztráta na předposlední Prostějov nepřekonatelná. Podle toho vypadá i hra, nováček druhé ligy má nejhorší útok i nejhorší obranu .

Vedení tamního klubu už také vsadilo na mládí a sezónu se budou snažit jen se ctí dohrát. Přesto, že v posledních dvou domácích zápasech Frýdečtí inkasovali vysoké příděly (2:7 a 1:10), dokážou hrát se slabšími soupeři často vyrovnané zápasy, příkladem může být například remíza 3:3 na ledě Techniky nebo domácí těsná prohra s Opavou 2:3.

Břeclav proto nesmí nic podcenit a musí předvést zodpovědný výkon, aby důležité tři body v boji o play off zůstali na jihu Moravy. Vzhledem k faktu, že venku břeclavský tým boduje jen málo, cokoliv jiného než domácí výhra s outsiderem by bylo zbytečnou ztrátou.

Mezi třemi tyčemi se ve Frýdku-Místku se pravidelně střídala trojice gólmanů Polonyi, Šrámek a Vašíček. Poté, co bylo jasné, že nehrozí sestup, rozhodlo se vedení klubu ušetřit peníze a pustit brankářskou jedničku Šrámka do Hodonína.

V obraně Frýdku najdeme jen pár produktivnějších hráčů, a to Roberta Machálka (3+5) nebo Jana Kudláčka (3+5). Z útočníků se nejvíce činí Ondřej Martiník (11+16), za ním je v klubovém bodování Libor Gelačák (5+10), Jan Sluštík (6+14) a Jaroslav Kopáč (4+11).

Utkání HC Břeclav – HC Frýdek–Místek začíná v úterý od 18:00 v břeclavské Alcaplast aréně. Jednotné vstupné stojí 40 Kč, děti do 10 let mají vstup zdarma.