Břeclavský asistent Prachař v Břeclavi působí od počátku prosince, kdy skončil jako hlavní trenér Velkého Meziříčí. Se svým současným týmem se zřejmě podívá do předkola play–off.

Hokejisté Břeclavi mají nyní za sebou povedenou sérii čtyřech vyhraných zápasů. Hraje v tom roli i to, že nemáte na rozdíl od soupeřů tak rozsáhlou marodku?

Určitě, ty lajny, jak jsme je na počátku sestavili, se sehrály, kluci hrají bez zranění. To nám vyšlo a přináší to ovoce. Ty chřipky jsme nějak překonali, byla tu jen nějaká nachlazení. Oproti ostatním nám to poskytuje určitou výhodu. Podle toho, co jsem slyšel, tak s tím měla Břeclav problém na začátku sezóny.

Blíží se předkolo play off, díváte se na jaké soupeře by jste mohli narazit?

My si soupeře nevybíráme, navíc nemáme ani to předkolo jisté, i když už jsme mu blízko. Máme těžký los, jedeme do Šternberka, doma pak s Technikou a nakonec jedeme do Opavy. Máme splněný plán záchrany, což byla priorita, a teď už můžeme udělat jen něco navíc, hrajeme v klidu. Samozřejmě by bylo příjemné narazit v předkole na Hodonín, bylo by to derby, plný stadion lidí, kluci by se dokázali na takové utkání vyhecovat. Snažili bychom se je aspoň trošku potrápit. Pořád lepší jet kousek do Hodonína než někam na sever Moravy, do Opavy nebo Valašského Meziříčí.

V posledních utkáních byla cítit ze strany diváků i soupeřů ve Velkém Meziříčí a ve Žďáru nevraživost vůči vám i vašemu synovi, která zřejmě vyplývá z vaší minulosti. Vnímáte to?

Já už to ani nevnímám, to je pořád dokola. Já jsem tam (ve Žďáru) dělal hokej na úrovni a oni se pořád na něco vymlouvají. Dívají se pořád na mě, jak o kdybybych za to mohl. Spíš by se měli dívat na hru. Já už jsem tam jezdil nějakou dobu s Kolínem, Chrudimí, a vždycky jsem tam vyhrál. Oni to asi špatně nesou.

Co říkáte na to, že se váš syn v posledních zápasech tak rozstřílel? V posledních čtyřech zápasech vstřelil devět branek.

Tomáš byl vždycky střelec, zkoušel to i v první lize, dokázal za Chrudim nastřílet i kolem třiceti branek. I letos v Jablonci se mu střelecky dařilo. Holt, když se daří týmu, tak mu to tam padá, a ty zápasy Tomáš potom rozhoduje.

Čekají vás tři těžká utkání. Kolik si myslíte, že vybojujete bodů?

Máme dva těžké zápasy venku, tak zkusíme něco urvat, důležité ale bude bodovat doma s Technikou. Ta sestava už byla ve středu také poslepovaná, hráli všichni, které jsme měli k dispozici. Jak už jsem říkal, máme splněno, ale tím nechci říct, že některé utkání vypustíme. Uvidíme, jak na tom budou marodi Hrůza s Pazderou, jejich návrat nechceme uspěchat, i když už by mohli být v neděli k dispozici. Když ne, svět se nezboří.

Jak to s vámi vypadá do budoucna? Smlouva vám v Břeclavi v dubnu končí.

Mám již několik nabídek z jiných klubů, musím zaklepat, že ten zájem o mne je. Všechno ale závisí na zdejším vedení, jestli projeví zájem o moje služby a dohodneme se, budeme tu, třeba i se synem, nadále.