Do utkání vstoupila obě mužstva aktivně, nejdříve zahrozili hostující Lvi, ale poté přebrala na první polovinu zápasu otěže utkání Opava a ve třetí minutě musel Žurek, který nahradil v brance stálici Chvátala, poprvé vážně zasahovat po střele Bednárka. Hra se během třetiny málo přerušovala, zápasu chybělo z pochopitelných důvodů nasazení i vyložené šance. Opava se rozhodla šetřit své největší opory, aby se vyhnuly větším trestům a následné stopce v play off. V první třetině si dvě přesilovky zahrála Opava, ale přestože dokázala Břeclaváky uzamknout v jejich třetině, branku výrazněji neohrozila. Podobně na tom byla i Břeclav, která svou jedinou početní výhodu promarnila, největší šanci na otevření skóre měl Igor Čikl, jeho střelu ale zastavil beton Iláše v opavské svatyni. Vyrovnaná hra bez šancí vydržela až do první sirény, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve 23. minutě dostala hostující Břeclav možnost zahrát si druhou přesilovou hru, při níž měl největší šanci Pazdera, ale jeho střela od modré se zastavila až u opavského brankáře. Velmi vlažné tempo muselo tři stovky diváků na opavském stadionu uspávat, z letargie je probudila až první branka Opavy ve 35. minutě, kdy po přesné přihrávce Bednárika skóroval domácí Suchánek – 1:0. Tato branka povzbudila domácí k většímu odhodlání náskok ještě zvýšit, ale zapomněli přitom na bránění a nechali Břeclavské, aby jeli v přečíslení tři na jednoho. Ani tuto šanci ale Lvi nevyužili. Stejnou střeleckou nemohoucnost předvedli Lvi i v další přesilovce, která uzavřela druhou část.

Třetí třetina už byla o něčem jiném. Hra se zrychlila a zpřesnila, aktivnější byla ale stále Opava. Přesto se skóre měnilo na druhé straně. Ve 46. minutě dostal tradiční břeclavský střelec Prachař zpoza brány nabídku od Nohela, která nešla odmítnou – 1:1. Až do konce třetiny se poté střídaly přesilovky na obou stranách, ale zatímco Opavští se do koncovky zjevně netlačili, Břeclavští měli problém se v útočném pásmu usadit. Když už to vypadalo na prodloužení, vzal osud do svých rukou Prachař a devět sekund před koncem překonal třináctou brankou v sedmém zápase Iláše podruhé – 1:2. Na tuto ránu už opavští hokejisté nedokázali pochopitelně zareagovat. Břeclav tak porazila Opavu potřetí v řadě a Opava si mohla alespoň na chvíli oddechnout, že se s Břeclaví nesetká v předkole play off. Jejich úlevu ale vystřídalo určitě zklamání, když se dověděli výsledek zápasu Přerov – Nový Jičín, který přisoudil Opavě jako soupeře právě Břeclav. Druhý díl opavsko-břeclavského souboje tak bude na programu už v úterý, opět na ledě Opavy.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava):

"Chtěli jsme vyhrát, prostřídali jsme všechny čtyři útoky. Všichni dostali šanci při přesilovkách i v oslabení. S Břeclaví se můžeme potkat v předkole, takže si myslím, že ani oni nechtěli v zápase odkrýt karty. Nechodilo se do těla. S dnešní hrou bychom asi neuspěli v play-off, takže dnešní utkání bych nechtěl nějak moc hodnotit. Důležité bylo, aby se nikdo nezranil, aby byli všichni připraveni pro první kolo. Adam Koschatzký nezklamal, neudělal žádnou větší chybu. Bylo to vlastně první utkání pro něj, dostal se do širšího kádru reprezentace osmnáctiletých, takže jsme mu chtěli dát šanci. Záměrem bylo, aby se ukázal a prokázal své kvality. Musím říct, že absolutně dneska nezklamal, ba naopak. Je talentovaný, silový, takového hráče potřebujeme. Teď je ještě předčasné mluvit o tom, koho dostaneme. Po dnešním utkání jsou hráči zklamaní, důležité bude pozitivně je naladit. Musíme ale odehrát následující utkání s mnohem větším nasazením."
HC Slezan Opava – HC Břeclav 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 35. Suchánek (Bednárek) – 46. Prachař (Nohel), 60. Prachař (Karný, Strapko)
Vyloučení: 4:5 Využití: 0:0
Diváků: 300
Rozhodčí: Jeřábek ml. – Tuizal, Řezáč

Sestavy:

HC Slezan Opava: Iláš - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Vitásek, Žídek - Herman, Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Chalupa, Kocián, Suchánek, Polok, Tůma, Suchý, Kříž, Koschatzký

HC Břeclav: Žurek– Strýček, Pazdera, Strapko, Macháček, Laga, Novák, Koš - Hrůza, Barák, Čikl - Karný, Nohel, Prachař - Balát, Mišura, Vaněček

Martin Daneš, Lukáš Ivánek