Břeclavští hokejisté po dlouhé době zanechali na slavném vsetínském stadionu Lapač solidní dojem. Na cestě domů ze sobotního zápasu je však mohl hřát pouze pocit dobře práce, na bodový zisk nedosáhli. Převládající emocí po porážce 2:3 ze závěru zápasu byl však vztek.

Břeclavský trenér Michal Konečný neváhal označit závěr zápasu za prasárnu první třídy. „Je mi na blití, co si rozhodčí dovolil," hřímal kouč Lvů na adresu sudího Koziola.

Proč Konečný tak zuřil? Kvůli závěru zápasu, kdy ještě šest minut před koncem drželi Jihomoravané vynikající výsledek 2:2. „V posledních pěti minutách se do toho neuvěřitelně vložil rozhodčí a vůbec si neumím vysvětlit, proč se tak stalo," kroutil hlavou Konečný, kterému po vítězné brance Vsetína ruply nervy.

Gólu z 55. minuty přecházelo vyloučení břeclavského Fejta za faul loktem. „To co odpískal, žádný faul nebyl. Potom dva zákroky na naše hráče nevidí. Ruply mi pak nervy a samozřejmě by se to stávat nemělo. Ale hráli jsme jako o život a bod byl takhle blízko. Rozhodčí nás zařízl," doplnil Konečný.

Jeho tým ve Vsetíně skutečně předvedl velmi dobrý výkon. Zvlášť, když od Valachů dostali v předchozích třech vzájemných zápasech neuvěřitelných 25 branek. „Bylo to pro nás poměrně těžké utkání, protože všichni očekávali, že dáme hodně gólů. Takové zápasy jsou nejtěžší. Je lepší hrát proti prvnímu týmu tabulky, kdy všichni ze sebe musí dostat maximum," uvedl vsetínský asistent kouče Miroslav Stavjaňa.

Hlavní postavou zápasu, byl brankář vsetínského celku Hromada, který zhatil břeclavské šance na lepší výsledek. „Jeho výkon musím vyzdvihnout. Podržel nás a díky němu máme po tomto zápase jistotu druhého místa," doplnil Stavjaňa.

Nulový bodový zisk pro Lvy znamená, že do play off to mají zase o kousek dál. Opava na osmém místě po víkendu drží čtyřbodový náskok na desátou Břeclav. Mezi ně je navíc symetricky vklíněná Kopřivnice s dvoubodovým náskokem na nejjižnější celek druhé ligy. Z břeclavského pohledu mohlo být líp. „V sobotu jsme si za náš výkon určitě jeden bod zasloužili. Klukům však musím za výkon poděkovat, protože si myslím, že minimálně na remízu to bylo a je to podle mě nespravedlivý výsledek," uvedl Konečný.

Do konce základní části druhé ligy zbývá již jenom čtyři kola. Ve středu Břeclavany čeká domácí derby s brněnskou Technikou. Příští víkend pak cesta na led poslední Karviné, poté znovu pouť na sever do ostravské Poruby a základní část zakončí s jejím suverénním vítězem z Frýdku-Místku.

VHK Vsetín – HC LVI Břeclav 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 18. Ostrčil (Dvořák), 34. Kolařík (Řezáč, Zúbek), 55. Řezáč (Dvořák, Kolařík) – 43. Tobola (Zháňal), 44. Školoud (Vachutka). Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváků: 1282. Rozhodčí: Koziol – Axman, Konvička. Poměr střel: 28:36.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ambruz, Ostrčil, Žák, Báchor, Štědrý – Kolařík, Vávra, Zúbek – Slováček, Dvořák, Vítek – Abdul, Hrazdira, Kajaba – Finsterle, Daněk, Hruška.

HC LVI Břeclav: Dusík (Šurý) – Směřička, Miklík, Běhal, Dittrich, Fejt, Vlček – Školoud, Šebek, Vachutka, Červenka (A), Ivan ©, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Dupljaku, Průdek.