„Přerovu jsme dali lekci z produktivity, prohra nula pět je pro ně možná až moc krutá. Náš tým navázal na dobrý výkon proti Frýdku-Místku a proti ještě silnějšímu soupeři se kluci vyhecovali. Hrát s tak silným soupeřem by pro ně měl být svátek hokeje. Ukázali, že i tak zkušenému týmu se dá vyrovnat, když se k mači přistoupí s pokorou a respektem. Neměli jsme hlavu v oblacích," kvitoval přístup svých svěřenců trenér Břeclavi Radek Haman, který ocenil práci všech hráčů na ledě, i těch, kteří nehráli a hecovali spoluhráče na střídačce.

Vstupy do utkání letos Lvům jdou. Dvě stovky fanoušků se o tom znovu přesvědčily a už ve druhé minutě se mohli radovat, ale gól Kučery sudí pro posunutí brány neuznal.

Za dalších sto dvacet sekund už ale domácí slavili regulérní branku. Domácí ujeli do přečíslení tří na jednoho, které zakončil střelou z první kapitán Radek Zháňal. Vedení se podařilo Lvům navýšit ještě před první sirénou. A opět to bylo po přečíslení přerovské obrany. To zakončil přízemní střelou Ondřej Kubáč.

„Tím, že jsme se dostali v první třetině do vedení, jsme Přerov zaskočili. Ve druhé třetině se ale Zubři probudili a práce jsem měl dost. V zápase mi kluci hodně pomáhali, padali do střel a blokovali je, já to vyrážel do rohů. I díky nim jsem nulu ubránil," komentoval svůj jistý výkon brankář Lvů Michal Šurý, který vychytal první čisté konto v lize a celkově třetí v letošní sezoně. „Ty první dvě se sice nepočítají, ovšem za tu proti Přerovu budu muset nachystat klukům svačinku, hned po příchodu do kabiny mě o tom informovali," smál se čtyřiadvacetiletý gólman, za kterým jednou zazvonila po střele Paly spojnice tyče a břevna.

To jeho protějšek štěstí moc neměl. Veterán Vojtek, který v úvodních dvou kolech pustil jen jednu branku, opouštěl zápas předčasně. V polovině zápasu ho vyhnala na střídačku přesilovková trefa Kristiana Kučery.

Slovenský rychlík pak „vyhnal" z brány i jeho náhradníka Slováka. Nejenže mu přidal na konci druhého dějství svou druhou branku, ale navíc se náhradní gólman Přerova zranil a vychladlý Vojtek musel po sedmi minutách zpátky do klece.

Břeclavané už cenné vedení pustit nehodlali. Pátý gól mohl přidat Martin Červenka, ale jeho samostatný únik v oslabení brankou neskončil.

Chuť si odchovanec Uherského Hradiště spravil v 51. minutě, když ve dvojnásobné přesilovce zvyšoval už na 5:0. Tento výsledek pak obrana Jihomoravanů uhájila až do konce, a mohl si tak užít aplaus ve stoje.

Hanáci nejsou oblíbeným soupeřem Břeclavanů. „Minulý rok se mi na Přerov vůbec nedařilo, tak se mi to teď vrátilo," připomenul Šurý čtyři loňské porážky. Podobně přemýšlel i Haman. „Přerov bude na začátku sezony jednodušší porazit než kdykoliv jindy, než si sednou. A my jsme toho využili. Měli jsme jim od loňska co vracet," dodal extraligou ošlehaný veterán.

„Domácí byli v celém zápase lepším týmem a jejich vítězství je zcela zasloužené. Břeclav měla chuť po výhře, zatímco nám absolutně chyběla. Šancí jsme měli dost, ale i kdybychom hráli do noci, tak bychom ten gól nedali," uznal asistent přerovského trenéra Daniel Faltýnek.

Domácí sérii utkání zakončí Lvi v sobotu hodovním hokejem proti Opavě v pět hodin večer.

HC LVI Břeclav – HC ZUBR Přerov 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Zháňal (Kubáč, Beneš), 19. Kubáč (Zháňal, Svoboda), 31. Kučera (Směřička, Tobola), 37. Kučera (Dittrich, Tobola), 51. Červenka (Kučera).

Vyloučení: 6:5. Využití: 3:0.

Diváci: 221.

Rozhodčí: Humpolíček – Měkýš, Otáhal.

Poměr střel: 25:26.

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Svoboda, Beneš (A), Dittrich, Novák (A) – Kubáč, Nováček, Zháňal © – Tobola, Červenka, Kučera – Buhaj, Medřický, Blaha.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (od 31. do 37. Slovák) – Pala, Osina, Vlček (A), Polák, Kudělka ©, Andrýsek, Zbořil – Goiš, Sedlák, Školoud, Šebek, Procházka, Šťastný D., Málek, Kratochvíl M., Kratochvíl Š., Blinka, Kolář (A), Dostálek.