Břeclavané, kteří dali dohromady stěží tři pětky, vstoupili do prvního utkání nabuzení a s vysocce favorizovaným Přerovem hráli celou první třetinu vyrovnanou partii. Ubránili i oslabení a největší šanci zazdil Nováček, který trefil břevno Vojtkovy brány. V takovém tempu ale nešlo hrát celé utkání. Více než patnácti stovkami diváků zaplněná Meoaréna určitě nebyla s bezbrankovým stavem spokojená, a tak bylo jasné, že v domácí kabině bude pořádně dusno.

Druhá třetina byla ze strany favorita mnohem lepší a Zubři začali proměňovat své šance. Hned po čtyřech minutách prostředního dějství se v přesilovce prosadil z dorážky Goiš a za patnáct sekund přidal druhou branku Popelka, útočník, jenž letos hrál extraligu za Zlín a první ligu v dresu Šumperku. Za další dvě minuty přidal třetí slepenou trefu Šebek a hra Lvů se rozpadla. Tím spíše, že led musel opustit obránce Směřička, kterého zasáhl puk do obličeje a zlomil mu nos. Třetinu hrůzy zakončilo trestné střílení Dostálka, který trefil tyčku a poté puk skončil v lapačce Šurého. Sudí až po poradě uznali Přerovu čtvrtou branku. Do druhé sirény se trefil ještě znovu Dostálek a od modré s pomocí tyče i Pala. Pak musel led opustit ke vší břeclavské smůle i Papp, jemuž se ulomil nůž na brusli a zraněný Miklík. Břeclavanům se nepodařilo z ojedinělých šancí vstřelit ani čestný úspěch.

Ve třetí třetině se už utkání dohrávalo jen z povinnosti. Diváci, kteří se dožadovali desítky, nakonec spokojení nebyli. Už ve 46. minut totiž Lvi prohrávali 0:8 a debakl byl na světě. Jenže čtvrtý gól Dostálka v 55. minutě na 9:0 už byl posledním zásahem Přerova, který si tak po vlažném úvodu nakonec připsal vysoké domácí vítězství. Série se tak za stavu 1:0 pro Přerov přesouvá v pondělí večer k Dyji.

OHLASY TRENÉRŮ:

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „První třetinu jsme měli v Přerově vynikající, ale pak přišly na začátku té druhé dva fauly těsně po sobě a my dostali první branku. Tím se nám začal zápas hroutit. A jak to tak bývá, když se nedaří, tak pořádně. Už tak jsme měli jen pět obránců, během zápasu dostal pukem do obličeje Směřička a se zlomeným nosem odstoupil. Chvíli po něm musel z ledu i Miklík, jehož noha taky nebyla stoprocentní. Zbytek zápasu jsme dohrávali jen s Fejtem, Benešem, Hössem a útočníky Pappem a později i Medřickým v obraně, jelikož se Pappovi zlomil nůž na brusli. V jednu chvíli jsme měli opravdu na střídačce jen pět schopných útočníků, někteří ještě naskakovali ve dvou lajnách. Další obránci Dittrich a Vojáček jsou nemocní, Novák se Svobodou zranění do konce sezony, po zápase s Hodonínem má navíc zlomenou kost v zápěstí i kapitán Zháňal a sezona pro něj také skončila. S tímto lazaretem jsme proti Zubrům prostě neměli žádnou šanci. Navíc jim sudí uznal jeden gól rukou a další po trestném střílení, kdy Šurý schoval puk v lapačkce a na kotouč nebylo v bráně vidět. To nás demoralizovalo úplně. Klukům ale musím poděkovat, že zápas dohráli, i když je pro nás porážka pořádně krutá. "

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): „První třetina byla z naší strany hodně vlažná, tak se v play-off nehraje. Od druhé třetiny už se to zlepšilo. Šli jsme do brány s mnohem větším důrazem, který vedl ke vstřelení šesti gólů. Pokud se soupeř dostal do šance, tak nás podržel velice jistý Vojtek. Místy to bylo hodně tvrdé, ale tak to v play-off je. Musíme hlavně udržet nervy na uzdě a nebýt zbytečně vylučovaní. Z trestné lavice soupeře neporazíme. Na zápas je teď už třeba zapomenout, protože se nehraje na góly, ale na vítězství. V Břeclavi chceme udělat druhý krok."

HC ZUBR PŘEROV – HC LVI BŘECLAV 9:0 (0:0, 6:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 24. Goiš (Sedlák), 24. Popelka (Dostálek, Šebek), 26. Šebek (Zbořil), 31. Dostálek, 33. Dostálek (Popelka, Šebek), 37. Pala (Sedlák), 45. Školoud (Š. Kratochvíl), 46. Dostálek (Kudělka), 55. Dostálek (Zbořil). Vyloučení: 7:9, navíc Sakrajda (Pře) trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Rozhodčí: Koziol – Novotný, Šutara. Diváků: 1868 (25 z BV). Poměr střel: 49:24. Stav série: Přerov – Břeclav 1:0.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Zbořil, Vlček, Janota, Polák, Andrýsek – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Kolář, Blinka – Málek, Školoud, Š. Kratochvíl

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík (A), Höss, Beneš ©, Fejt, Papp – Čápek, Průdek, Červenka (A), Kubáč, Kučera, Tobola, Nováček, Medřický, Buhaj

Další zápasy čtvrtfinále: Technika – Opava 3:4 sn. (0:1), Vsetín – Nový Jičín 6:1 (1:0), Hodonín – Poruba 8:0 (1:0).