Hosté hned v prvních třech minutách nebezpečně ohrožovali Šafránkovu branku, nic z toho ale nebylo. Naopak poprvé udeřili Orli a potvrdili tak roli papírového favorita.

V 6. minutě se dostali domácí do vedení zásluhou krásné kombinace Blatoně a Galgonky. Po této brance domácí ožili a zasypali Chvátala řadou střel. Od poloviny první třetiny se však Lvi znovu dostali do tempa a v 15. minutě se ihned po vhazování natlačili před branku, kde přesně dorážel Kuriál .

Domácí se ihned pokusili o vyrovnání. To se jim však nepovedlo, naopak hostující Lvi potrestali obrovskou chybu Orlů při rozehrávce a Hrůza si mohl Šafránka krásně vychutnat v samostatném úniku. V 17. minutě se vyrovnání dočkali pro změnu domácí. Po několika pokusech překonat gólmana Lvů, hosté nakonec využili nabídnutou přesilovou hru, když Štefanka našel přesně místo mezi Chvátalovými betony. Do konce první třetiny ještě stihli Orli vsítit další branku. Sedm sekund před jejím koncem se po asistencích trefil Flašar.

Až po dvou minutách hry ve druhé třetině se Lvi dostali do útoku, ale za to hned skórovali, když se poprvé v sezóně trefil bek Vozdecký. O necelé dvě minuty později přišla další rána pro domácí. Po nahrávce Nedvěda si svou druhou branku v tomto utkání připsal Kuriál a Břeclav šla rázem do vedení.

Přetahovanou o body poté nerozřešily ani přesilovky. Do konce druhé třetiny se Lvi snažili udržet skóre a tak posílali puky na úkor zakázaného uvolnění co nejčastěji ze svého obranného pásma. Tato taktika se vyplatila a po druhé siréně odcházel hostující tým do kabin s jednobrankovým náskokem.

Brankostroj se opět rozjel ve 43. minutě a opět radovali hosté. Po pohledné rozehrávce Svobody se krásně trefil Michal Matouš. Dvoubrankové vedení ale nestačilo a Orlová předvedla famózní obrat. Už za 22 sekund snižoval Samiec na 4:5 a ve 49. minutě už ani skvěle chytající Chvátal nezabránil Lukovi ve vyrovnání.

O minutu později mohli jít Lvi opět do vedení, ale netrefili přesně branku. A tak opět udeřili domácí, když je do vedení poslal opět Samiec. Poté se Lvi snažili v šesti o vyrovnání, při odvolání gólmana Chvátala. Ten se ale musel při vhazování ve středním pásmu vrátit do klece. V posledních sekundách utkání si nakonec domácí pojistili své vítězství brankou Marka Ivana.

„Zvrat v utkání přišel, když jsme dostali hrozně rychlý gól na 5:4 a také nechápu některá naše vyloučení. S panem rozhodčím Smetákem máme natolik špatné zkušenosti, že i kdybychom tady hráli ještě dvakrát lépe, tak bychom tady prostě nevyhráli. My jsme měli jedinou přesilovku a sudí některé brutální fauly na naše hráče vůbec neodpískal,“ rozčiloval se trenér Břeclavi Pavel Nohel .

„Jinak jsme do Orlové přijeli s mladými kluky, dá se říci, že skoro s juniorkou, takže jsme jim v kabině mohli po zápase jen uznale podat ruce, protože bojovali jako lvi,“ dodal Nohel, který za protesty v závěru zápasu také inkasoval trest za nesportovní chování.

HC Plus Oil Orlová – HC Břeclav 7:5 (3:2, 0:2, 4:1)
Branky: 6. Galgonek (Blatoň), 18. Štefanka (Ivan), 20. Flašar (Mikšan, Ivan), 43. Samiec (Holuša, Galvas), 49. Luka (Ivan, Valchař), 50. Samiec (Holuša, Galgonek), 60. Ivan (Grygar, Valchař) – 15. Kuriál, 16. Hrůza (Zháňal), 22. Vozdecký, 24. Kuriál (Nedvěd), 43. Matouš (Svoboda)
Rozhodčí: Smeták – Fiala, Mikler
Vyloučení: 3:5, navíc Hrůza (BV) 10 minut OT + trenér Nohel 5 + do konce za nesportovní chování Využití: 2:0
Diváci: 350
Sestava HC Břeclav: Chvátal – Dora, Vozdecký, Svoboda, Špaček, Škápik, Nedvěd, Novák J. – Hrůza, Matouš, Grmela, Konečný L., Novák E., Bolfík, Kuriál, Zháňal, Gabriška