Domácí do 10. minuty navýšili svůj náskok už na 3:0, ale Lvi se nevzdali a do konce první dvacetiminutovky předvedli nevídaný obrat. Během šesti minut vstřelili čtyři branky a do kabin tak odcházeli spokojenější s vedením 4:3. Druhá třetina jako by kopírovala tu první. Během pěti úvodních minut prostředního dějství Břeclav inkasovala třikrát a rázem prohrávala 4:6.

Ve třetí části už nastoupil v brance Břeclavi Foukal a přihlížel, jak jeho spoluhráči stáhli náskok soupeře a ve 44. minutě díky brance Konečného srovnali na 6:6. Tři minuty před koncem ale zasadili domácí Lvům sedmý úder, na který už nedokázali odpovědět. Nepomohlo ani odvolání Foukala. Břeclav inkasovala ještě osmý gól do prázdné branky a z Hané tak odjížděla po prohře 6:8 s prázdnou.

Michal Konečný (trenér HC Břeclav): „Tento zápas se musel divákům líbit. Čtrnáct branek, to se jen tak nevidí. Ale to je výsledkem naší strategie. Chceme hrát i na této úrovni krajského přeboru útočný hokej, což se nám daří. Co jsem mužstvo přejal, dali jsme vždycky alespoň pět branek. V utkání jsme rychle prohrávali, musel jsem na kluky trošku zvýšit hlas. Když už jsme utkání otočili, tak ve druhé třetině zase dostaneme branky hned po začátku hry. Plumlov měl také mladý tým, ve kterém hráli tři hráči, co trénují v Prostějově s áčkem, jsou takovou jejich farmou. Takže se s našimi mladými mohli poměřit. Oni potřebují hrát, klidně i dvě utkání za víkend. Jen jim to prospěje."