Nejmenší hokejisté HC Břeclav se v úterý utkali na domácím ledě v Alcaplast aréně postupně v Jihlavou, Vídní a Vimperkem. Přestože s Vídní a Vimperkem nikdy nehráli, dokázali z těchto zápasů vydolovat vítězství. Ze své skupiny postupovali z prvního místa a ve finále je čekal suverén druhé skupiny z Letňan. Tomu podlehli až po samostatných nájezdech. Navíc si Břeclavák Dominik Vaněk odnesl individuální ocenění za nejlepšího hráče turnaje.

V zahajovacím utkání turnaje se utkali Břeclavští s kluky z Dukly Jihlava.
Jihlava byla posílena několika kluky, kteří již hrají za třetí třídy, ač jsou stále druháky, a tak nebyla snadným soustem. A začátek zápasu všem vyrazil dech. Jihlava hned nasadila ostré tempo, a než se naši stačili rozkoukat, prohrávali 0:3.

Všichni si oddechli, když první třetina skončila. Nejspíše po důrazné promluvě trenérů do duše Lvíčat se obraz hry ve druhé třetině radikálně změnil. Kluci najednou byli všude dřív a konečně začali střílet branky. Zatrnulo nám ještě jednou, zhruba 30 vteřin před koncem druhé třetiny za stavu 4:4 jela Jihlava další trestné střílení. Tentokrát střelce Jihlavy náš gólman vybruslil a nepřipustil změnu stavu.

Třetí třetina se nesla v duchu té druhé a Jihlava se téměř nedostávala k břeclavské brance. Branky poté stříleli pouze Břeclaváci a po zlepšeném výkonu ve druhé a třetí třetině si připsali první vítězství do tabulky naší skupiny.

Ve druhém utkání čekali na Břeclav vídeňští Tygři. Byla to úplně jiná Vídeň, než se kterou hrají svazové turnaje a kterou bez problémů poráží. Kluci si uvědomili, že podcenit soupeře se nevyplácí, a zapnuli na plné obrátky od úvodního hvizdu.

Kluci tedy zaslouženě vyhráli i v tomto utkání poměrem 10:3 a mohli se soustředit na boj o první místo ve skupině a tedy zároveň o postup do finále celého turnaje.

V posledním utkání ve skupině čekal malé Břeclaváky Vimperk, který oba soupeře porazil a měl i nepatrně lepší skóre, tudíž jim k postupu do finále stačila pouhá remíza. Břeclav se dostala do vedení. Vimperk se ale nemínil vzdát, i když už Břeclav utekla na rozdíl dvou branek. Nakonec zvítězila zaslouženě 4:2 a bez ztráty bodu postoupila do odpoledního finále.

Tam čekal na Břeclaváky suverén druhé skupiny, tým Prahy-Letňan. A bylo to finále se vším všudy. Napínavé od první minuty až do konce. Domácím se v infarktovém závěru povedlo vyrovnat na 3:3. Musely tak poprvé na turnaji rozhodnout samostatné nájezdy.

Ve druhé sérii se Břeclav ujala vedení. Ve třetí sérii měli domácí vítězství na svých hokejkách, brankáře Letců však nepřekonali. Střelec Letňan naopak skvěle provedeným blafákem srovnal. Teď už to bylo kdo s koho.

Střelec z Letňan svůj předchozí povedený pokus zopakoval, střelu břeclavského hráče pražský brankář akrobatickým zákrokem vyráží a zalehává pod sebou. Rozhodčí nakonec rozpažil, puk brankovou čáru nepřešel a ze zlatých medailí a poháru se tak mohli radovat Letci.