„Výsledek plně odpovídá kvalitám obou soupeřů. My máme v týmu čtrnáct nových hráčů, z toho deset druhou ligu hrálo málo nebo nikdy. Naopak Přerov má zkušené hráče, z nichž mnozí hráli v minulosti v extralize. Někde ten rozdíl musel být vidět. Nejvíce zřetelné to bylo na přesilovkách a přihrávkách, které hostům lepily na hokejkách, zpracovávali si je na první dotek. To je základ hokeje," viděl hlavní rozdíl v obou soupeřích trenér Lvů Michal Konečný.

Lvi mohli prohrávat už po necelých dvou minutách hry. To frnkl obraně Břeclavi Goiš, ale jeho zakončení postrádalo razanci. To byla ale v první desetiminutovce jediná výrazná šance Břeclavi.

Ta byla Zubrům vyrovnaným soupeřem ale jen třináct minut. Poté zamotal v obranném pásmu Břeclavi hlavu domácím Kolář, nahrál před branku Ministrovi, kterému bekhendová střela asi příliš nesedla, přesto skončila za Šurého zády.

Druhá branka v jeho síti byla z kategorie hodně zbytečných. Ne však jeho vinou. Domácí měli třikrát puk na holi, třikrát jej v oslabení nedokázali vyhodit z pásma. Kotouč tak ukořistili hosté, Ditrich s Brančíkem si zkušeně narazili puk a lehce překonali Šurého.

Snížit mohl ještě do první sirény Průdek, ale jeho nájezd Sklenář v brance Přerova chytil. Byla to ale ojedinělá šance Lvů, jejichž hra se po druhé obdržené brance začala rozsypávat. „Prvních deset minut jsme nehráli špatně. Potom jsme se ale složili. Špatně jsme bránili, pozdě přistupovali k hráčům a ani Šurý neměl zrovna svůj den," přiznal břeclavský trenér.

Ten hráčům v kabině evidentně domluvil. Hned v úvodu druhé třetiny byl vyloučený jeden z desítky třicátníků v dresu Zubrů. Sedlákovo vyloučení potrestal bleskově Tomáš Procházka, potrestaného hráče nechal odsedět jen třináct sekund.

Hrbatý i Popolanský pak spálili své šance, a tak se skóre znovu měnilo na druhé straně. Halodu ještě Šurý semaforem vychytal, ale na Kundrátkovu dorážku ve 33. minutě už neměl nárok.

Domácí se pak museli dlouho bránit v oslabení, to vyfasoval čtyřminutový trest za vysokou hůl Höss. Téměř celou přesilovku ubránili, až s novými silami po druhé pauze se hosté prosadili. Když zbývalo do konce dlouhého oslabení Břeclavi deset sekund, propálil břeclavského brankáře od modré Kudělka.

Břeclav pak přečkala ještě další dvojnásobné oslabení, jenže ve třetí třetině už si hosté dělali na ledě, co chtěli. Přesnými přihrávkami se snadno dostávali do pásma a jednoduše zakončovali. Pět minut před koncem dal pátou branku přerovský Kolář.

Na tu ještě Lvi odpověděli během minuty. V přesilovce se trefil Radek Zháňal. To bylo však ze strany Břeclavi vše. A protože už ani hosté se nikam nehnali, skončil zápas vítězstvím Přerova 5:2.

„Nastoupili jsem už téměř v plné sestavě. Chtěli jsme hrát zodpovědně zezadu, a to se nám i vcelku dařilo. Naše hra byla ucelená. S výkonem týmu můžu být spokojený," dodal přerovský kouč Pavel Sedlák.

Břeclavský trenér si ale z prohry těžkou hlavu nedělal. „Takový zápas nám dá pořád víc, než kdyby to byl slabý soupeř a jen jsme to odbruslili. Takové boje jako s Přerovem nás přesně v lize čekají. Uvidíme, jak se popasujeme ve čtvrtek s Prostějovem," upozornil na zápas, který bude pro Lvy generálkou na druhou ligu. Zápas s favoritem letošní soutěže začíná v 18 hodin.

HC LVI Břeclav – HC ZUBR Přerov 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 21. Procházka (Šaur), 57. Zháňal (Maša, Nedvěd) – 13. Ministr (Kolář), 18. Brančík (Ditrich), 33. Kundrátek (Loupal), 41. Kudělka (Koolář, Goiš), 56. Kolář (Ministr)

Vyloučení: 7:7 Využití: 2:2

Poměr střel: 22:29

Rozhodčí: Slavka, Maťašovský

Diváci: 165

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5

HC LVI Břeclav: Šurý – Nedvěd, Šaur, Dora ©, Novák Jiří, Kovář, Höss – Hrbatý, Bolfík, Procházka – Popolanský, Novák Jakub, Zháňal – Bartoš, Blaha, Záborský – Maša, Lechner, Průdek

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Faltýnek ©, Janota, Vlček, Tomeček, Kudělka, Jergl, Osina – Šťastný D., Haloda, Brančík, Ministr, Ditrich, Blinka, Kolář, Kundrátek, Goiš, Brada, Loupal, Sedlák