Už od 4. minuty navíc prohrávali po špatné rozehrávce brankáře Zelenky. Ten svou chybu napravil v průběhu zápasu dalšími sedmačtyřiceti chycenými střelami Orlů. Jedinou branku stihli domácí vstřelit díky Tomáši Procházkovi ve 26. minutě. Další dobývání Ilášovy svatyně nejen v základní hrací době, ale i v prodloužení a samostatných nájezdech, bylo neúspěšné, ačkoliv šancí se naskytlo jako máku. Jediným úspěšným nájezdníkem Orlové byl Studený, který tak rozhodl o zisku bonusového bodu pro svůj tým. Lvi doma nevyhráli už měsíc.

Úvodní minuty sobotního utkání patřily domácímu celku, který na Orly přitlačil a třikrát vážně ohrozil Iláše v hostující kase. Pak ale přišla špatná rozehrávka domácího gólmana Zelenky za brankou. Puku se zmocnil kapitán hostí Pavliš, našel najíždějícího Mráze, a ten neměl problém trefit branku, kterou v té době hlídal svým tělem jen jeden z obránců Břeclavi. Tento gól Břeclavany na pár minut zmrazil, s nabídnutou přesilovkou neložili bídně, stejně jako na druhé straně Orlová při jediném vyloučení Břeclavi v celém zápase. Do konce první části kraloval Iláš, jenž pochytal všech osmnáct střel Lvů.

Těm se podařilo překonat brankáře Orlové až ve 26. minutě. Ondřej Bartoš dal zpoza branky zadovku přímo na Tomáše Procházku, který se štěstím dotlačil puk do sítě. Vzápětí mohli Břeclavané skóre zvrátit na svou stranu, ale Kučerův únik Iláš zlikvidoval. Od poloviny zápasu začala hrozit i Orlová. Plášek si v úniku bekhendovým zakončením na Zelenku nepřišel a Grepl o chvíli později trefil břevno. Zelenka se pak ukázkově roztáhl na brankové čáře poté, co na něj po podklouznutí břeclavského obránce najížděl osamocený Matějíček.

Ve třetím dějství domácí trenér přeskupil útoky ve snaze něco udělat s nemastným neslaným zakončením, ale nemělo to žádný efekt. Břeclavané se sice do šancí dostávali, ale většinou místo přímé střely řešili vše další zbytečnou přihrávkou nebo ideální střeleckou příležitost zcela prováhali. Nudná třetina vrcholila v posledních dvou minutách, kdy dostali Lvi výhodu přesilovky, ale v ní téměř neohrozili gólmana Orlové. Výjimkou byla jen Hamanova střela z mezikruží, kterou Iláš lapil.

Prodloužení vyhráli Břeclavané 7:1 na střely, ale branku nedali. A tak došlo na neoblíbené nájezdy. Za domácí jeli Popolanský, Kučera a Piskoř, ale ani jeden orlovského gólmana nepřekonal. Hostům tak k zisku dvou bodů stačilo, že Studený "vymíchal" Zelenku.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Na začátku zápasu nás rozhodil hloupý gól, pak jsem dával půl zápasu tým dohromady. Když už jsme dali vyrovnávací branku, ožili jsme, byli jsme aktivní, ale od půlky utkání se to začalo obracet a i Orlová vycítila šanci. Tam nás Zelí (Dan Zelenka) zase nesčetněkrát podržel. Orlová nemá vůbec špatný tým, i když ji pořádně táhne jen jedna lajna. Nikdo od nás nemůže očekávat, že týmy pod námi budeme porážet rozdílem třídy. Z remízy jsem ale samozřejmě zklamaný, s některými hráči si budu muset promluvit. Nájezdy už jsou loterie a my je prostě letos neumíme."

HC LVI Břeclav – HC Orlová 1:2sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Procházka (Bartoš, Medřický) – 4. Mráz (Pavliš), 65. rozh. náj. Studený

Vyloučení: 1:3, bez využití

Rozhodčí: Z.Pokorný – L.Linhart, J.Lošťák