K prvnímu přátelskému utkání zvolil domácí trenéři Nohel s Konečným nezvyklou taktiku a své svěřence rozdělili na dvě půlky, přičemž každá odehrála polovinu zápasu. Ani Technika však nepřijela s kompletním kádrem.

Do utkání vstoupili lépe domácí Lvi, kteří se přesně po čtyřech minutách hry dostali do vedení zásluhou juniora Lukáše Konečného. Brněnský tým se spoléhal na rychlé brejky do často otevřené obrany Břeclavi. Na konci první části byl bolestivě nastřelen hostující brankář Jirkův, kterého nahradil mladík Vrba. Stav už se ale neměnil a do kabin se tak odcházelo za jednobrankového vedení domácích.

Také vstup do druhé části se Lvům povedl. Hned po pětadvaceti sekundách hry udeřil opět první útok Břeclavi a opět to byl Konečný, kdo přelstil Vrbu – 2:0.

Radost Břeclavi ale trvala jen do 24. minuty, kdy na rozdíl jedné branky snížil Matouš. V polovině utkání naskočily do hry nové dva útoky, na kterých se ale poznamenala nerozehranost.

Výsledkem toho bylo nejen vyrovnání, ale později i obrat hostí, kteří dvěma slepenými brankami Baruse a Reschowského v posledních dvou minutách druhé části dokonali obrat.

Trochu optimismu do břeclavských řad vykřesal ve 48. minutě přesilovkovou trefou a snížením na 3:4 Grmela, poté už to však byli jen brněnští hráči, kteří se trefovali za Žurkova záda. Svou druhou brankou v utkání se v 54. minutě prezentoval kapitán Techniky Barus, který dostal trestuhodně moc prostoru na tři dorážky a minutu před koncem se dostal k volnému puku po sérii odrazů nejlepší hráč utkání Matouš, čímž zkompletoval svůj hattrick.

Další tři přátelská utkání odehrají Lvi kvůli Memoriálu Ivana Hlinky na ledech soupeřů, a to 10. 8. v Uherském Hradišti, 11.8. čeká Břeclavské odveta proti Technice v Rosicích a 13. 8. zajíždí na led prvoligové Trnavy. Doma se Břeclav představí až 17. srpna od 18 hodin proti Senici.

Michal Konečný (asistent trenéra HC Břeclav): „Toto první přípravné utkání jsme pojali víceméně jako tréninkový zápas. Do každé poloviny zápasu naskočily dvě různé pětky hráčů a zapojili jsme také sedm bývalých dorostenců. Dnes nešlo ani tak o výsledek, ale nerad prohrávám, a proto mě porážka mrzí. Přesto si myslím, že kdybychom dali našim oporám tolik prostoru, jako dostával Barusův útok s Matoušem, tak by ten zápas vypadal jinak. Byly to dvě odlišné poloviny zápasu. V té první nás mile překvapil zdejší junior Lukáš Konečný, který si vypracoval dvě brankové příležitosti a obě skončily gólem. Vedle hráčů jako je Hrůza se Sedláčkem každý hráč vyroste. Obstojně zachytali i oba gólmani, jak Chvátal, tak Žurek, za obdržené branky nemohli. Ve druhé polovině jsme nadělali mnoho faulů, které soupeř v přesilovkách potrestal. Někteří jiní hráči, kteří jsou zde na zkoušku nás nepřesvědčili a skončí tu. Na jejich místech otestujeme potom další hráče (R.Barták, Ľ.Škápik, E. Novák), kteří dnes nenastoupili, protože teprve v pondělí začali v Břeclavi trénovat. Od příštího zápasu už budeme hrát klasicky na tři plně vytížené pětky a čtvrtý útok budou tvořit mladíci. Myslím, že negativní ohlasy ohledně toho, že tu bude slabé mužstvo se nevyplní, stále máme z čeho vybírat.“

Vlastimil Odehnal (asistent trenéra VSK technika Brno): ""Byla to klasická první příprava, na tom není moc co hodnotit. Stejně jako soupeř jsme i my zkoušeli řadu mladých hráčů. Určitou představu jsme získali, ale na základě jednoho zápasu nelze vytvářet žádné soudy. Byli jsme ale nuceni střídat gólmana, protože Ondřej Jirkův se zranil. Vypadá to na úpon třísel, ale ještě uvidíme, jak to s ním bude vypadat." (zdroj: hokej.vsktechni­ka.cz)

HC Břeclav – VSK Technika Brno 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)

Branky BV:
4. Konečný (Nedvěd), 21. Konečný (Sedláček), 48. Grmela
Diváků: 160
Poměr střel: 23:32
Nejčastěji střílející hráči BV: Dora 4, Klimovič 3

Sestava HC Břeclav:
1. polovina zápasu: Chvátal – Nedvěd, Dora, Všetečka, Konečný J. – Hrůza, Sedláček ©, Konečný L. – Smejkal, Bolfík, Barák
2. polovina zápasu: Žurek – Zapletal, Novák, Rašner, Václavovič, Směřička – Kuriál, Grmela, Čikl – Klimovič, Kajba, Fiedler – Bartoš C., Gabriška, Bartoš O.
VSK Technika Brno – Jirkův (18. Vrba) – Košecký, Úlehla, Maliňák, Chromý, Babic, Žalud, Reschowský – Matouš, Barus, Rajnoha – Odehnal, Fára, Nekvasil – Šedý, Benýšek, Mikule – Bláha