Půl zápasu se břeclavští hokejisté proti Senici střelecky i herně trápili. Díky Michalu Šurému ale prohrávali jen 0:1. V momentě, kdy srovnal Buhaj, jim ale narostla křídla a během šesti minut otočili zápas na svou stranu. Vedení už si utéct nenechali.

Navrátilec ze Šumperka navíc vstřelil Dukle tři branky a byl nejlepším hráčem utkání. Hosté korigovali až v samém závěru zápasu, přesto jim Lvi přibalili na cestu domů ještě pátou branku. „Senica byla velmi kvalitní soupeř, ale postupem času jsme se do toho dostávali. V úvodu tam byl z naší strany zbytečný respekt. Ale jak jsme se dostali do tempa, tak už to šlo. Kluci si po první brance začali věřit, do útočení se zapojili i beci. Chceme, aby hráli ofenzivně," zhodnotil zápas asistent trenéra Břeclavi Radek Haman.

Zápas začali Lvi dobře, hned po pár sekundách zachytil Zháňal rozehrávku Senice, jenže sám před brankářem orazítkoval jen břevno. To bylo ze strany Lvů na dlouho dobu vše, alespoň co se útočné aktivity týká.

Chyběla myšlenka

Ani Senica ale neoplývala přesnými nahrávkami a nečekanými střelami. O vše ostatní se postaral brankář Šurý. Nestačil jen na ťukec Senice z 9. minuty, na jehož konci stál Korýtko. Hra domácích hokejistů byla v této fázi hodně nepřesná, scházela tomu finální přihrávka nebo lepší myšlenka.

Ani úvod druhého dějství nenapovídal tomu, že by Lvi měli zápas zdramatizovat nebo dokonce otočit. Šurý měl co dělat, aby udržel manko svého týmu jen jednobrankové. Břeclavanům pomohla až kuriózní vlastní branka v polovině zápasu. Puk se odrazil po nepřesné střele od zadního mantinelu k tyčce, kde si puk sám srazil do brány gólman Dukly. Branka byla připsaná Janu Lašákovi.

Za další dvě minuty si najel na pravý kruh Tomáš Buhaj a čistě švihem prostřelil Ďuriše. Ten stejný hráč pak zakončil melu před senickou brankou a obrat byl na světě. „Nepodali jsme dobrý výkon. Zdaleka to nebylo to, co jsme schopní hrát. První třetina byla laxní, i když jsme tam vstřelili gól. Jenže jsme další nepřidali a ve druhé části přišel obrat, na který jsme nezareagovali. Dostali jsme laciné branky, bylo to bez nasazení, bez srdíčka, bez hokejového umu. Pak nás zase srážela vyloučení. I my zkoušíme a některé kluky po zápase z kádru vyřadíme," projevil svou nespokojenost s výkonem senický kouč Svatopluk Kosík.

Ten zareagoval na nepříznivý vývoj skóre výměnou brankářů. Jenže jestli chtěla Senica se zápasem něco udělat, série šesti vyloučení během pěti minut hru totálně rozkouskovala.

Při jedné ze zkrácených přesilovek přišla další přesilovková trefa Břeclavi. Buhaj v 50. minutě objel branku a zasunul puk na bližší tyč. Ten se i přes snahu Lutovského došoural za čáru.

Utopený v kličkách

Velkou možnost snížit měl o pár chvil později hostující Videlka, který dostal možnost trestného střílení. V kličkách se ale utopil a Šurý jej vytlačil z ideálního střeleckého úhlu.

V 57. minutě se nakonec Dukla dočkala snížení, když Romančík nepohrdl pobídkou přímo od břeclavského obránce.

Jenže poslední slovo měli znovu domácí. Červenkova nepřesná střela se odrazila od zadního mantinelu přímo k Dominiku Tobolovi, který měl před sebou prázdnou bránu. „Výborně nám zachytal brankář, jeho výkon jen podtrhl slušně odehraný zápas. Za mě spokojenost, i když tam byly běžné chyby, ale nic zásadního. Sestavu zatím zužovat nebudeme. Naopak se vrátí po nemoci obránce Kamil Nekoranec, takže bychom měli mít kompletní čtyři pětky," dodal Haman.

Ve čtvrtek od 18 hodin se Lvi utkají znovu doma proti dalšímu slovenskému prvoligovému celku z Trnavy.