Lvi se v 11. minutě sice dostali díky brance Jurči ve vlastním oslabení do vedení, Technika ale těsně před první sirénou vyrovnala a v polovině zápasu vstřelila po nešťastném odrazu kotouče od zadního mantinelu vítěznou branku, která byla připsána Brzobohatému. Břeclav se ve zbytku zápasu snažila marně stav alespoň srovnat, nepomohla ani hra bez brankáře. Miniderby tak opět přineslo drama až do posledních minut. Brňané ale nejtěsnější vedení 2:1 udrželi a poprvé v sezoně tak porazili Lvy. V sérii na tři vítězná utkání se ujali vedení 1:0 na zápasy.

Brněnská Technika neponechala nic náhodě a využila všech třech prvoligových hráčů, které měla domluvené ne střídavé starty z první ligy. Z vypadnuvšího Havlíčkova Brodu přijel vysokoškolákům na pomoc Stehlík s Blažkem, z Třebíče pak Vlastimil Bilčík. Tito se však v zápase nakonec bodově neprosadili, ale hlavně Bilčíkova přítomnost na ledě byla znát.

Zápas od prvních minut nepostrádal oboustranné nasazení. Břeclavané měli mírně navrch, a to i přesto, že hned ve 2. minutě se museli bránit v oslabení. Jinak ale vytrvale kroužili kolem Novákovy branky a snažili se jednoho z nejlepších gólmanů ligy zaskočit. To se jim povedlo paradoxně ve vlastním oslabení. Vyražený puk sebral v břeclavském pásmu Jurča a vyrazil s Bolfíkem do útoku. Bolfík břeclavskému předložil ideální přihrávku k tečování kapitánovi a Petr Jurča poprvé poslal puk za záda brněnského brankáře.

Do konce první třetiny se oba týmy střídaly ve fázích, kdy druhý tým ostřelovali v jeho obranném pásmu. Domácí se ale často nemohli mezi tři tyče trefit. A když ano, tak byl na místě výborně chytající Lev Zelenka. Vyrovnávací branky se Technika dočkala 14 sekund před první sirénou. Odražený puk se dostal až na mezikruží, odkud ho Hnilička z otočky poslal do břeclavské sítě.

Ve druhé třetině už výkon Břeclavanů nebyl tak jistý. Zelenka měl čím dál více práce, ale rozdílovou branku inkasoval paradoxně z náhodné akce. Od plastového mantinelu se nastřelený puk odrazil nečekaně přímo před branku Lvů, odkud ho Brzobohatý obětavým skokem umístil do opuštěné branky.

Břeclav poté dostala možnost dvojnásobné přesilovky, ale nenaložila s ní nijak valně, chyběla častější střelba. Výsledkem byla jen Dufkem nastřelená tyčka. Na konci třetiny byl potřetí za zdržování hry vyloučený břeclavský hráč, a nebylo to v utkání naposledy.

Lvi ale měli v menším počtu hráčů na ledě největší šance. Hned po půl minutě závěrečné dvacetiminutovky ujel obráncům do brejku Petr Jurča, ale svým bekhendovým blafákem obhodil nejen Novákův beton, ale těsně i tyčku. Poté měla Technika stoprocentní šanci, když Odehnal s Hniličkou vyšachovali obranu Břeclavi, ale první jmenovaný nedokázal trefit kotouč před prázdnou brankou.

Lvi se v polovině třetí třetiny museli bránit minut a půl ve třech poté, co Břeclavané podle sudího počtvrté v utkání vyhodili kotouč mimo ledovou plochu. Tentokrát ale bylo jasně vidět, že vyhození bylo tečované a sudí se zmýlil. Nic proti verdiktu nezmohl ani proviněný Dufek, který dostal navíc osobní desetiminutový trest za protesty.

Kritické momenty ale Břeclav zvládla a sama na konci zápasu dostala možnost zahrát si přesilovku, kterou znásobila ještě odvoláním Zelenky. Ani v šesti ale nedokázali Lvi překonat Nováka, a tak odjeli ze zápasu poražení, nicméně se vztyčenými hlavami a za potlesku břeclavských diváků, kterých do Brna přijelo na sedmdesát a vytvořili svým oblíbencům domácí atmosféru.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Měl jsme obavy, že na nás Technika na začátku mnohem víc vletí. Naopak my jsme byli v první třetině lepší. Rozhodl hodně smolný gól, ale podobnou situaci jsme měli i my, když Jurča doslova hlavou minul branku. Bohužel, soupeř byl šťastnější. A je to možná i dobře, že jsme prohráli, protože kluci už jsou na domácí utkání hrozně natěšení, když viděli, jak blízko bylo dneska minimálně to vyrovnání. Můžou hrát i s Technikou v plné palbě vyrovnané partie, a to je žene kupředu. Cítí, že ta šance uspět tam je. Věřím, že v pondělí ji znovu pořádně potrápíme."

VSK Technika Brno – HC LVI Břeclav 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Hnilička (Odehnal), 31. Blažek – 11. Jurča (Bolfík)

Vyloučení: 5:8, navíc Dufek (BV) OT 10 minut, bez využití

V oslabení: 0:1