Pro český tým, který se sejde 31.srpna na srazu v Praze pod vedením staronového trenéra Vladimíra Růžičky, to bude první představení v nové sezóně.

Potvrzením tohoto zápasu v Praze na ČSLH tak definitivně padla možnost pořádat na jaře v Břeclavi již dříve avizovaný přátelský zápas se Slovenskem.

Břeclavský zimní stadion hostil naposledy přátelské utkání seniorské reprezentace před více než třemi lety, když v přípravě na mistrovství světa Češi porazili Rakousko vysoko 7:0.

Na tomto vysokém vítězství měl tehdy podíl i Růžička, jenž převzal národní mužstvo po tragické smrti Ivana Hlinky a později dovedl náš tým ke zlatým medailím z MS 2005.

Je možné, že začátek utkání bude ještě o půl hodiny posunut v závislosti na požadavcích televize. Tento zápas bude také ideální pozvánkou na 2.ligu, která začíná 13.září.

Další novinkou nastávající druholigové sezóny v břeclavském klubu je nové logo. HC Břeclav bude mít od nové sezóny ve znaku opět lva, který by se měl stát zároveň maskotem týmu.

„Logo respektuje klubové barvy a bude platné pro všechny kategorie. Nové logo by mělo postupně nahradit starý znak se střílejícím hokejistou, a to jak na dresech, tak na internetu, v propagačních materiálech. Mělo by vydržet alespoň dalších deset let“, řekl s úsměvem ředitel zimního stadionu Zdeněk Petr. Logo je k vidění na stránkách ihcbreclav.dnh.cz.

Martin Daneš