Z posledních jedenácti utkání dokázala Technika vyhrát jen dvě, a to stálo místo trenéra Kundelu, kterého před týdnem nahradil jeho kolega Odehnal. Na špatných výsledcích brněnského mužstva se výrazně podepsala rozsáhlá marodka. Tento problém je trápí, i když už ne v takové míře, doposud. Přesto má Technika stále své nesporné kvality. Jestli jí Lvi vráti porážku z posledního vzájemného střetnutí nebo Technika ukončí jejich vítěznou sérii se rozhodne už ve středu.

Břeclavští hokejisté by určitě chtěli navázat na dobré výkony z minulých utkání. Diváci by však v zápase neměli očekávat podobně útočný hokej, jako tomu bylo v minulých domácích zápasech. Přesto má Břeclav šanci uspět, Brňanům se v novém roce přestalo dařit a hlavně jejich obrana je jedna z nejprostupnějších, inkasuje v průměru čtyři až pět branek na zápas, a s tím se těžko vyhrává. Na problémech s obranou se shodli oba trenéři Techniky. Technika ovšem zahájila posilování před play off, kvůli marodce se však její plná síla dosud nemohla ukázat. Vysokoškoláci naposledy podlehli doma Valašskému Meziříčí, už čtyři utkání nepoznali chuť vítězství.

Posledních pět utkání soupeře:

Technika Brno – Nový Jičín 4:2
Uničov - Technika Brno 5:3
Technika Brno – Hodonín 1:5
Orlová - Technika Brno 4:3
Technika Brno - Valašské Meziříčí 2:6

Hra Břeclavi ke konci sezóny nabrala správný směr, tým se vyhnul marodce a lajny se sehrály. Už pět zápasů Břeclav neprohrála, naposledy podlehla polovině února doma Šumperku. Břeclavi se daří střelecky, ale hráči se mohou spolehnout i na Chvátala, který je základním kamenem úspěchu. V minulém kole si Břeclav zajistila po skončení nadstavby nejhůře dvanácté místo, což by před začátkem sezóny byl úspěch. V posledních dvou kolech však mají Břeclaváci šanci dosáhnout až na desáté místo, což by znamenalo relativně přijatelnějšího soupeře do předkola play off. V úvahu zatím připadá silná Opava a Vsetín, nejpřijatelnějším soupeřem by měl být Uničov. Je ale velmi malá pravděpodobnost, že by se právě s ním Břeclav v předkole střetla.

Průběžná tabulka po 44.kole (z celkových 46.)

10. Přerov 58
11. Nový Jičín 56
12. Břeclav 55
13. Pelhřimov 48
14. Prostějov 48
15. Žďár nad Sázavou 48
16. Velké Meziříčí 32

Loni ještě partnerský klub Břeclavi, letos už přímý soupeř ve druhé lize, má ve svém týmu několik hráčů, kteří již měli s břeclavským hokejem co dočinění. Jmenovat můžeme například Petra Látala, který začínal sezónu v Břeclavi, Michala Matouše a Martina Špoka, kteří Břeclavi loni vypomáhal v krajském přeboru nebo Jan Habrovec, který hrával před osmi lety za Colligo Břeclav. V kádru Techniky najdeme také břeclavského odchovance Michala Gabrišku. Z břeclavského týmu si za Techniku v minulosti zahráli oba naši gólmani, Tomáš Karný nebo Pavel Strýček.

První vzájemné utkání Břeclavi a Brňanů na ledě Techniky vyhrála Břeclav, tehdy s Hronkem v brance, vysoko 6:1, vysokoškoláci se ovšem nedali zahanbit a z Alcaplast arény si odvezli také všechny body za výhru 5:1, o které rozhodli Brňané už v první třetině. Třetí utkání na ledě potvrdilo bodový rozestup Brňanů od Břeclaváků a rozdíl byl vidět i na ledě. Břeclav v Brně i přes mohutnou podporu svých fanoušků prohrála 2:4.

Brněnský tým se v brance spoléhal na výkony brankáře Pavla Nešťáka, který odchytal valnou většinu zápasových minut s průměrem 3,47 gólu na zápas. Jeho zranění však dalo více prostoru pro náhradníka Adamce, jehož výkony však nejsou tak jisté jako Něšťákovy (4,62). Jistotou „vzadu“ je brněnská obranná dvojice Zapletal (5+14) – Kučírek (5+5). Nejpilnějším sběratelem kanadských bodů v týmu VSK je Zdeněk Mráz (26+22), který patří zároveň v kanadském bodování mezi elitní desítku druhé ligy. Jeho příklad následují Martin Špok (14+20) a Petr Jelínek (14+19). Jen pro srovnání, nejproduktivnějšími beky Břeclavi jsou univerzál Pazdera (6+19) a obránce Strýček (5+6), v útoku se u nás nejvíce daří Tomáši Karnému (19+18), sniperovi Tomáši Prachařovi (20+9) a Štěpánu Hrůzovi (14+15). Chvátal si drží průměr okolo 3,1 branky na zápas.

Brněnskému týmu se pomalu ale jistě vyprázdnila marodka. Trenér Vlastimil Odehnal nebude mít k dispozici nemocné nebo zraněné Kalafuta, Odehnala a Tatara. Dále nebude moci využít služeb Lesáka, který válčí s Hradcem Králové v první lize. Po operaci kolen jsou útočné opory Brna Sedláček a Šebek, těm už sezóna skončila. Naopak návrat do branky hlásí Nešťák a univerziádní reprezentant Špok, u toho je ale start po návratu z Číny stále nejistý. Břeclavský tým nastoupí ve středu ve stejné sestavě jako ve Šternberku, tedy bez zraněného Mífka, kterého ve třetí lajně zastoupí Kuriál. Do sestavy by se měl po zranění vrátit i univerzál Pazdera.

Utkání 45. kola druhé ligy mezi HC Břeclav a VSK Technikou Brno začíná ve středu 4. března 2009 od 18:00 v břeclavské Alcaplast aréně.

Předpokládané sestavy:

HC Břeclav: Chvátal (Žurek) - Pazdera, Strýček, Strapko, Laga, Novák, Macháček, Popela, Koš - Čikl, Hrůza, Barák - Nohel, Karný, Prachař – Kuriál, Balát, Vaněček – Kroupa, Lechner

VSK Technika Brno: Nešťák (Adamec) - Kučírek, Šindelář, Daňo, Habrovec, Petlák, Babic, Zapetal, Úlehla - Mráz, Benýšek, Jelínek - Luštinec, Korotvička, Hrtús - Látal, Liška, Odehnal - Špok

Další utkání 45. kola:

Nový Jičín – Žďár nad Sázavou
Orlová - Šumperk
Valašské Meziříčí - Opava
Pelhřimov - Šternberk
Vsetín - Přerov
Uničov - Prostějov
Hodonín – Velké Meziříčí