Hokejové utkání mezi domácím týmem HC Břeclav a týmem hostí HC Orlová vedl ještě asistent trenéra Michal Konečný. Nový trenér, který nahradí odchod Jiřího Otoupalíka, Pavel Stloukal, byl ale na zápase přítomen a svůj nový tým sledoval. Šedesátiletý zkušený brněnský trenér se začal svému řemeslu věnovat v osmdesátých letech, kdy vedl mládež Komety Brno.

Jeho dosavadní největší úspěch v kariéře je podíl na postupu Komety Brno v roce 1991 zpět mezi elitu. I přes tento úspěch mu vedení brněnského klubu nenabídlo další spolupráci.

Do Brna se jako trenér vrací v roce 2001 a vede zde brněnské hráče dorostu. V posledních sezónách se věnoval mládeži v týmu Kometa Brno.

Jak hodnotíte úterní utkání Břeclavi s Orlovou z pozice nového hlavního trenéra?
Jsem příjemně spokojený s bojovností a s nasazením hráčů a za to chci klukům poděkovat. Jsem i příjemně překvapený, že se ve hře objevily i takové hokejové věci, které hodnotím velice kladně. Při dnešním potěšujícím výkonu byla smůla, že jsme narazili na tak kvalitního soupeře.

Váš největší trenérský úspěch je beze sporu postup Komety Brno v sezóně 1990/1991 mezi elitu. Vedl jste hráče, jako je Pavel Nohel, Michal Konečný či Igor Čikl st. Dnes působí Pavel Nohel s Michalem Konečným jako trenéři Břeclavi v mládežnických kategoriích, myslíte si, že i tohle byl jeden z faktorů, proč si vás Břeclav vybrala k vedení A týmu?
Tak samozřejmě vztahy mezi těmito lidmi jsou určitě velice dobré, protože jsem je trénoval. Jak moc ovlivnili můj příchod sem do Břeclavi, to nemůžu posoudit. Ani jsem to nezkoumal a nevím. Co se týče z mé strany, jsem rád , že Pavel i Michal tady trénují, protože to byli kvalitní hráči. Působí jako odborníci, břeclavský hokej je v dobrých rukou.

Břeclav drží předposlední příčku v tabulce, hráči nepodávali lichotivé výsledky. S jakým cílem vstupujete do týmu?
Tak cíle mi zatím oficiálně od vedení břeclavského hokeje nebyly řečeny. Přiznám se, že se teprve začínám orientovat. A o nějakém stanovení cíle se bude teprve hovořit.

Jak jste informovaný o situaci Břeclavi v druhé lize skupiny východ?
Samozřejmě informace mám, byl jsem tu na jednom zápase, informoval jsem se u trenérů a některé hráče osobně znám, protože jsem je trénoval v jejich mládí.

Myslíte si, že tým co jste dnes viděl bude potřeba ještě nějak změnit? Omladit nebo naopak doplnit zkušenými hráči?
Žádný trenér se nikdy nebrání tomu, aby se mužstvo posílilo o nějaké hráče. Pokud by k tomu mělo dojít, určitě se tomu bránit nebudu. Ale stávající kádr je podle mne dostatečně kvalitní na to, aby tady tato soutěž zůstala i nadále.

MARTIN MAŤAŠOVSKÝ