„Konečně se k nám přiklonilo štěstí, branky nám tam padly, i když jsme ve třetí třetině mohli odehrát ten zápas za stavu 3:1 mnohem klidněji, měli jsme tam další tutovky, které jsme nedali," viděl malé rezervy ve hře svých svěřenců hlavní trenér Břeclavi Michal Konečný.

Břeclavané nastoupili znovu do utkání v okleštěné sestavě, ve které chyběli hlavně obránci. Roli beka si tak znovu střihl i univerzál Peter Beneš. U rybníka Vajgaru Lvi ještě nevyhráli, tentokrát ale zlomili černou sérii proher, jako i prokletí letošních zápasů s Jindřichovým Hradcem.

Přitom neuběhly ani čtyři minuty a Břeclav prohrávala. Domácí Procházka si vyměnil puk s Kocarem a prudkou ranou z mezikruží trefil přesně pod horní tyčku Zelenkovy branky. Lvi ale celkem rychle odpověděli. Jindřichohradecký gólman Kubeš sice v 6. minutě ještě Jurčův únik lapil, ale o minutu později už na dorážku kapitána Břeclavi nedosáhl.

Břeclavští mohli skóre i navýšit, domácí gólman ale uspěl i proti tutovkám Martinů Bartoše a Dufka. Ani výrazná střelecká převaha Lvů k další brance nevedla.

Hned zkraje druhého dějství ale hosté přece jen utkání otočili. Ondřej Bartoš poslal do úniku Petra Jurču, který svým bekhendovým blafákem pod padajícího gólmana Kubeše zaznamenal druhý gól v utkání a celkem patnáctý v sezoně.

Oba týmy pak nevyužily několik přesilovek. Domácí nevyužili ani toho, že šli Lvi třikrát během tří minut za katr. Vajgar sice Břeclavany ve druhé části přestřílel, ale vyrovnání se nekonalo, a to nejen v prostřední dvacetiminutovce, ale nepřišlo už vlastně v celém zápase.

Hned ve 44. minutě totiž Břeclav dostala možnost hrát přesilovou hru, a protože Martinu Dufkovi střela od modré parádně sedla, mohl se spoluhráči oslavit svou osmou branku v aktuálním druholigovém ročníku.

Dvoubrankové vedení ale hostům vydrželo jen chvíli. Ve 47. minutě našel Voříšek najíždějícího veterána Maříka, který chytrou tečí dostal Vajgar znovu na dostřel.

Lvi i ale těsný náskok chytře hlídali, i když hráli dvakrát v oslabení. Jindřichův Hradec je dvojnásobně přestřílel, ale Zelenku nepřekonal. Skokanovu střelu zastavila dokonce tyč.

„Podali jsme výborný výkon směrem dozadu, brankář nás podržel a hráli jsme i celkem disciplinovaně. Jen na konci už jsme chodili ven za každou pitomost. To už mi trošku zatrnulo, protože jsme byli zase v takové poslepované sestavě. Když jsme ale v zápase přežili tolik oslabení, mohl jsem si oddechnout. Takový zápas jsme potřebovali. Kluci vidí, že i proti týmům se zkušenými hráči mohou uspět," tvrdil Konečný.

Jeho protějšek se dvě minuty před koncem zápasu  rozhodl odvolat gólmana, ale tento risk mu nevyšel. V 59. minutě pečetil výhru Břeclavi Tomáš Popolanský, když puk trefil bez problémů do opuštěné domácí klece a zpečetil tak výhru Lvů 4:2.

„Dvakrát jsme Břeclav porazili a mysleli jsme si, že to půjde samo i potřetí. Navíc jsme nevyužili tolik přesilovek. Mrzí mě to o to víc, že Břeclav byla hratelná, mohli jsme se na ni bodově dotáhnout," litoval kouč Vajgaru Ladislav Kolda.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC LVI Břeclav 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Procházka (Kocar, Kupec), 47. Mařík (Voříšek) – 7. Jurča (Šaur, Kurial), 21. Jurča (O. Bartoš, Šaur), 44. Dufek (Zábranský, M. Bartoš.), 59. Popolanský (M. Bartoš, Beneš). Vyloučení: 5:7. Vyžití: 0:2. Diváků: 410. Rozhodčí: Jechoutek – Marek, Rybáček. Poměr střel: 45:39.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš, Krásný – Procházka, Maryška, Tržil, Tupý, Popelka, Hastrman, Voříšek, Kupec, Kocar, Záhora, Mařík, Skokan, Sekera, Mazanec, Dvořák

HC Lvi Břeclav: Zelenka, Hübner – Dora, Šaur, Dufek, Beneš, Koukal, Nekoranec – Kurial, Jurča, Popolanský, Bartoš O. – Zábranský, Bartoš M. – Bolfík, Zháňal, Papp