Svěřenci trenéra Aloise Miklíka názorně předvedli dobrou pohodu o minulém víkendu. V netradičním dvojutkání, kdy sehráli dva zápasy ve dvou dnech, si nejprve v pátek poradili v poměru 4:3 v prodloužení na domácím ledě s Velkou Bíteší, o den později triumfovali na ledě Blanska v poměru 4:1. „Všechno si sedá. Je to i tím, že přišli kluci Radek Zháňal a Richard Garčic. Můžeme hrát na tři nebo čtyři pětky, což se musí odrazit. Navíc se chytili gólmani Josef Michálek s Filipem Hübnerem. Kvalitní výkony gólmanů jsou vždy základem pro úspěch týmu," uvedl příčiny břeclavského vzestupu trenér Alois Miklík.

Dravec Zháňal

O zlepšené defenzivní činnosti nejlépe vypovídá zejména číslo jedna v kolonce inkasovaných branek Břeclavi z venkovního zápasu v Blansku. Zdá se, že příděly týmu složeného výhradně z břeclavských odchovanců na venkovních hřištích jsou minulostí.

Svěží vítr do kabiny přineslo i duo z Hodonína Zháňal s Garčicem, které odehrálo jak páteční, tak sobotní duel. Gólově se zatím dvojice zkušených hokejistů sice neprosadila, jejich přítomnost na ledě ovšem byla znát. Kapitán z druholigových časů Zháňal zaznamenal v Blansku dvě asistence. „Jde poznat, když se k týmu připojí hráč, co hrál pět roků druhou ligu. Zháňal je dravec. Díky němu a Garčicovi se zlepšilo i napadání v útočném pásmu," uvedl Miklík.

Podle trenéra může v neposlední řadě za vzestupem týmu i dobrá parta. „V kabině jsou kluci, kteří umí udělat zábavu," sdělil s úsměvem Miklík.

Zůstat na vítězné vlně bude pro hokejisty Břeclavi o tomto víkendu takřka povinností. Na domácím ledě totiž vyzvou v sobotu od sedmnácti hodin rezervu Vsetína s názvem Valašský hokejový klub, která je bez zisku jediného bodu beznadějně posledním týmem tabulky krajské ligy. Muži zaplatí za vstupenku na utkání třicet korun, ženy o deset korun méně, děti do patnácti let mají vstup zdarma.

VÁCLAV PETRŮ