Třináct gólů, neustálé dotahování Břeclavi a nakonec těsná prohra. Tak by se dalo ve zkratce popsat utkání mezi Uničovem a břeclavskými Lvy. S omezeným kádrem, ale s uzdraveným Pavlem Nohelem a posilou Vaněčkem, byli břeclavští hokejisté Uničovu vyrovnaným soupeřem, hattrickem se blýskl Igor Čikl.

Přesto se ze zisku tří bodů nakonec radovali černo-žlutí a Břeclav tak nepoznala pocit vítězství již devět zápasů.
Vstup do úvodní dvacetiminutovky se lépe vydařil domácím, když hned po druhém bully ve 27. sekundě prostřelil Chvátala domácí Michal Rajnoha. Druhý přesný zásah domácích přišel v 10. minutě, kdy se při hře čtyři na čtyři trefil domácí bek Denisov.

Kontaktní branku se naštěstí podařilo Břeclavi vstřelit už ve 12. minutě, kdy se prosadila první břeclavská lajna, konkrétně Štěpán Hrůza – 2:1. Zanedlouho byl ale za podražení vyloučen Nohel (nastoupil poprvé po měsíčním zranění ramene) a i tuto početní výhodu bohužel domácí využili, trefil se Handl.

Ještě do konce první sirény však Břeclav dokázala změnit skóre, v 18. minutě mířila přesně nová břeclavská akvizice Vaněček.
Začátek druhé třetiny přinesl divákům z obou stran nepříliš pohledný hokej, ale o branky opět nebyla nouze. V polovině zápasu dokázal srovnat na 3:3 Čikl, ale už za 25 sekund domácí opět ukázali, že doma chtějí vyhrát, přesně mířil Bařica, nová tvář v domácím dresu.

Hned o minutu později odskočili domácí Břeclavi opět o dvě branky, do listiny střelců se zapsal Ševčík. Vzápětí využili přesilovku i břeclavští hokejisté, svou druhou trefu v utkání zaznamenal Igor Čikl. Domácí ale opět Břeclavským sebrali naději, když se ve 38. minutě při vyloučení Hrůzy trefil Komínek.
A domácí mohli svůj náskok i zvýšit, ale minutu před koncem druhé třetiny zlikvidoval Chvátal trestné střílení domácího Bařici.

Začátek třetí třetiny poznamenalo vyloučení břeclavského obránce Strýčka, nabídnutou početní výhodu ale domácí nevyužili, naopak Čikl v oslabení propálil nejistého Tihláře a završil tak svůj hattrick.

Snaha domácích udržet výsledek, a naproti tomu snaha Břeclavi alespoň vyrovnat, vyústila v hokej plný nepřesností. Klid do duší domácích hráčů i fanoušků vnesla až branka Komínka dvě minuty před závěrečnou sirénou.

Břeclavi se ale naskytla na konci utkání ještě poslední přesilová hra znásobená rozhodnutím trenéra Stloukala odvolat z branky Chvátala. Konala se však už jen kosmetická úprava skóre, když se tři vteřiny před koncem utkání trefil Konta.