Skalica přijela do Břeclavi v plné síle, chyběl jen Pálffy a brankář Falter. Slováci sice začátek utkání mírně podcenila a rychle prohrávali, poté už ale v každé třetině Břeclav přestříleli a konečný výsledek zněl 8:4 pro slovenský extraligový tým. Lvi si pak spravili chuť alespoň v samostatných nájezdech.

Utkání začalo v ostrém tempu, jakoby se ani nejednalo o přátelské utkání. Hned po 80 sekundách ujel skalické obraně Pelán a po faulu na něj se Břeclavi naskytla přesilovka. Tu sice domácí nevyužili, ale hned po návratu vyloučeného hráče na led našel Sedláček u tyčky volného Mráze a Břeclav poprvé vedla. Jak se ukázalo, bylo to i naposled. Skalica si totiž uvědomila, že se Břeclav sama neporazí a zařadila vyšší stupeň. Jednobrankový náskok Břeclavi vydržel jen do poloviny první části, kdy zblízka Kutálek zblízka přehodil Chvátalův beton – 1:1. Na oboustranně ofenzivní pojetí hry doplatila Břeclav ve 14. minutě, kdy z rychlého protiútoku podruhé inkasovala z hole Jarolína – 1:2. V 15. minutě se naskytla početní výhoda i hostů,ale ti v ní nejenže neskórovali, naopak po hrubce skalických beků pohodlně zasunul za Kotvana puk Tomáš Karný a bylo vyrovnáno. Rozdíl mezi týmy byl hlavně v technice a ve fyzické zdatnosti, ale Břeclav držela nadějný stav až do konce třetiny, nakonec ale inkasovala z hole Pašeka. Navýšit skóre mohl v posledních sekundách prvního dějství ještě Lušňák, Chvátalův beton byla ale u tyčky dříve.

V útočném pojetí hokeje se pokračovalo i pozměně stran. Nejprve to Mráz zkoušel na Kotvana tvrdou střelou z kruhů, na druhé straně vyzkoušel Chvátalovu připravenost Hartman. Skóre se měnilo až ve 25. minutě, kdy Erik Novák poslal střelou po ledě Skalicu do dvojbrankového vedení. Ani Břeclav se ovšem nenechala zahanbit a v polovině zápasu předvedla divákům učebnicovou lahůdku. Kombinaci tří hráčů na jeden dotek zakončoval do skalické branky opět Karný – 3:4. A za chvíli už mohlo být srovnáno, ale Gabriška sám před Kotvanem neuspěl. Ve 33. minutě sáhly oba týmy ke změně gólmanů, Chvátala v domácí kleci nahradil Žurek. Ten si ale čisté konto moc dlouho neudržel. Ve 36. minutě využil skalickou přesilovku svou druhou trefou Kutálek – 3:5. Ve 37. minutě navíc Žurek mohl děkovat své tyčce, která zastavila střelu Lantoše.

Na poslední dvacetiminutovku zvolila Břeclav taktiku vyčkávání na soupeřovy chyby. Do útočného pásma se sice dostávala jen sporadicky, ale vždy to stálo zato. Největší šanci snížit měl Čiklův útok, ale Tomek v brance Skalice si držel čistý štít. Při dalším takovém ofenzivním výletu Břeclav zapomněla na zadní vrátka a nikým neatakovaný Jarolín svůj samostatný únik proměnil v šestou branku svého týmu. A Skalica byla stále při chuti. V 52. minutě zametl pod víko Žurkovy klece puk Filip Novák a přesně za tři minuty poté zkompletoval svůj hattrick Jarolín, když využil zmatku v Žurkově brankovišti – 3:8. Když už to vypadalo na debakl, snížil na konečných 4:8 z pohledu Břeclavi Klimovič, který tak alespoň částečně oslavil své 23. narozeniny. Utkání se poté už je v klidu dohrálo.

Jako bonus se po skončení utkání jela série pěti nájezdů na obou stranách. Oba týmy vybraly k exekuci mladé hráče, kteří na ledě nedostávali tolik prostoru. Žurka v bráně Břeclavi nahradil opět Chvátal a poradil si se čtyřmi pokusy soupeře. Jeho protějšek naopak překonali Gabriška s Kuriálem, a tak si Břeclav připsala vítězství alespoň v této bonusové disciplíně.

Ohlas trenéra:
Bohumil Prachař (HC Břeclav): „Dnešní zápas se podle mého názoru povedl, jako vánoční příprava to bylo dobré a výsledek odpovídá kvalitám obou týmů. Hlavně pro ty mladé kluky to byla ukázka, jak by se měl hokej hrát. Hráli jsme na čtyři pětky a ten rozdíl byl nejvíce vidět, když byla na ledě právě čtvrtá formace, mladí kluci dostali tři branky. Třeba by byl výsledek o něco lepší, kdybychom hráli jen na tři pětky, ale nic se neděje. Nemáme se za co stydět. Pochválil bych Jardu Chvátala, který se do toho pomalu dostává, dneska skvěle vychytal nájezdy Skalice.“
HC Břeclav – HK 36 Skalica 4:8 (2:3, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. Mráz (Sedláček), 16. Karný, 30. Karný (Prachař, Pelán), 55. Klimovič (Habrovec, Barák) – 10. Kutálek (Hartman), 14. Jarolín (Kutálek, Hartman), 19. Pašek (Štěpán, Zálešák), 25. E.Novák (Hranáč, Liščák), 36. Kutálek (Hartman), 48. Jarolín (Škadra), 52. F.Novák (Liščák), 55. Jarolín (Hartman, Kutálek)
Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.
Diváků: 476
Poměr střel: 29:44
Nejčastěji střílející hráč BV: Mráz 5, Koš 4
Samostatné nájezdy: Břeclav – Skalica 2:1
Dali: Gabriška, Kuriál – Lantoš
Nedali: Lechner, Grmela, Bokroš – Kutálek, Lušňák, F.Novák, Pašek
Sestavy:
HC Břeclav: Chvátal (od 33. Žurek) – Procházka, Nedvěd, Strýček, Bokroš, Zapletal, Habrovec, Popela, Koš – Prachař (A), Karný (A), Pelán – Mráz, Sedláček ©, Nekvasil – Čikl, Barák, Klimovič – Gabriškal, Kuriál, Grmela – Lechner
HK 36 Skalica: Kotvan (od 33. Tomek) – Gründling, Hranáč, Schnabel, Výborný, Škadra, Jendek, Beňa, Gula – Škápik, Zálešák (A), Pašek – Lušňák, Školiak, T. Višňovský (A) – Kutálek, Hartmann, Jarolín – F. Novák, Liščák, E. Novák – Štěpán