Kdepak, ani na druhý pokus se břeclavským hokejistům nepodařilo natáhnout vítěznou šňůru na tři zápasy. Zatímco v předchozích duelech přehráli brněnskou Techniku i soupeře z Moravských Budějovic, v sobotu Lvi sklopili hlavu před Pelhřimovem. Břeclav prohrála na tamním ledě 1:4.

Kromě konce vítězné nálady mohou být Břeclavští naštvaní zejména kvůli promarněné šanci posunout se na pátou příčku druholigové tabulky právě před Pelhřimov. Místo toho jim soupeř odskočil na rozdíl pěti bodů.

Přitom jako první bouřila hostující střídačka, když se puk nahozený zadákem Fišerou překvapivě objevil až za zády pelhřimovského gólmana Čekala. Tabule ukazovala čtvrtou minutu a Lvi zaťali do soupeře první dráp. A také poslední.

Vyrovnání přišlo o pět minut později. Na svědomí ho měl Tecl, který zakončil pohotovou kombinaci do prázdné brány.

Vlastně, kdyby měli Břeclavští ukázat na muže, který se stal klíčovou postavou zápasu, pravděpodobně by to byl právě Tecl. Poté, co se domácí ujali vedení po tečovaném nahození, zařídil kapitán Pelhřimova dvoubrankový náskok.

Panečku, to byla rána. Gólman Lvů Zelenka neměl proti jeho trefě do levé šibenice šanci. Břeclav navíc inkasovala v nejméně vhodnou dobu, kdy vstoupila do závěrečné dvacetiminutovky a kdy hodlala srovnat hru. Místo toho… Správně, Tecl.

Ačkoliv si Lvi vypracovali několik šancí, Čekal je zastavil. Poslední gól zápasu pak přidal Bezděk.

Břeclav je po víkendu na šestém místě, které drží s jednobodovým náskokem před kolínskými Kozly. A to se zezadu tlačí ještě Moravské Budějovice.

Sousední Hodonín je dále v čele tabulky, když si v domácím prostředí bez problémů poradil s poslední Chotěboří. Drtiči slavili výhru 9:3, ke které rázně nakročili již v úvodní třetině.