Skvěle! Břeclav doma vyhrála 3:1 a srovnala sérii s Technikou

Břeclav – Velmi nervózní utkání a jen málo branek viděli diváci ve druhém čtvrtfinálovém utkání druhé hokejové ligy. Stejně jako první zápas byl souboj břeclavských Lvů s brněnskou Technikou hlavně bojem gólmanů. Břeclav díky dvěma brankám ve třetí třetině vyhrála před čtyřmi stovkami diváků 3:1.

4.3.2013

Břeclavští hokejisté doma srovnali čtvrtfinálovou sérii s Technikou Brno.Foto: Denisa Hajdová

Lvi, ač nastoupili opět bez posil z juniorky Komety, měli skvělý nástup do zápasu a celých devět minut drželi Brňany hodně daleko od své branky. Ani v přesilovce se jim ale nepodařilo Nováka v bráně Techniky prostřelit. Naopak stačila první početní výhoda vysokoškoláků a hosté vedli. Trest Jurči za vyhození kotouče mimo hrací plochu proměnil ve vedení Brna Brzobohatý, který dorazil za Zelenku nastřelený puk.

Břeclav poté přežila ještě jedno oslabení a v 17. minutě srovnala stav zápasu. Bolfík obkroužil Novákovu branku, svou střelou způsobil v brankovišti zmatek, kterého využil pohotovou dorážkou Martin Bartoš. Konec třetiny byl poznamenaný trojím vyloučením, branka už však do sirény nepadla.

Nervózní souboj pokračoval ale i po přestávce. Už po necelých čtyřech minutách se znovu zaplnily trestné lavice obou celků, a tak postupně plynula hra plná přerušení a vyloučení až do poloviny zápasu. Tam vzbudil emoce zákrok Dufka na jednoho z hostů, který se v mezikruží začal svíjet jako had. Dufek kromě trestu za krosček inkasoval ještě dva osobní tresty za protesty a utkání pro nejproduktivnějšího beka základní části skončilo předčasně.

Domácí to ale nepoložilo, ačkoliv rázem hráli ve dvojnásobném oslabení. Naopak, ve třech i čtyřech hráčích se díky Zelenkovi ubránili a postupně začali získávat tlak. Na konci druhé části ještě Popolanského bekhend brankou neskončil, stejně jako střela hostí, při které Zelenku zastoupil Bolfík. Ten ale podle sudího sevřel kotouč rukou (ve skutečnosti ho vyhodil ze vzduchu rukavicí) a jelo se trestné střílení.

K tomu se postavil nejlepší střelec vysokoškoláků Kamil Rajnoha, zvolil velký oblouk a svůj blafák zakončil mimo bránu. V posledních sekundách ještě ujížděl na Nováka Jurča, brněnský gólman vyjel hodně daleko z branky a cestou za kotoučem břeclavského kapitána podrazil. Tentokrát ale sudího píšťalka zůstala němá.

V závěrečné dvacetiminutovce to vypadalo, že se hra uklidnila. Ale jen do chvíle, kdy ve 45. minutě Klimeš podržel před brankou bez puku Zábranského. Poseděl si však jen něco málo přes minutu, kdy jej vyhnal Petr Jurča. Bolfík ho našel z otočky volného před brankou a břeclavský sniper se nemýlil.

Najednou se hra domácích zlepšila. I když hráli v oslabení, ujel znovu Jurča, ale ze střeleckého úhlu byl vytlačený. O chvíli později pak Zháňal příklepem z mezikruží vyprášil jen Novákovu lapačku. Poslední branka utkání padla vzápětí. Radek Zháňal obkroužil branku Techniky, našel před ní Martina Zábranského, který dal Lvům na hokejky potřebný klid.

Do konce utkání už bylo k vidění jen spousta vyloučení na obou stranách, Lvi si ale dvoubrankové vítězství vzít nenechali, ačkoliv hráli další minutu a půl ve třech. Výsledkem však byla jediná tečovaná střela Látala, kterou domácí gólman betonem vykopl. Naopak v poslední minutě znovu obrana Techniky zapomněla na Jurču, který ale sám proti Novákovi neuspěl. I tak ale Břeclav vyhrála 3:1 a srovnala stav čtvrtfinálové série na 1:1.

Série se už ve středu večer přesouvá znovu do Brna, kam opět zamíří desítky břeclavských fanoušků, aby vytvořily Lvům domácí prostředí. Nehledě na středeční výsledek se pak bude hrát v Břeclavi další zápas znovu v pátek od 18 hodin.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Jsem na kluky hrdý, mám pro ně dnes jen slova chvály, klobouk dolů před nimi. Bylo to klíčové utkání, které sice nebylo moc pohledné, ale zvládli jsme ho. Bylo to o zkušenostech a já vidím, ž kluci už do toho narostli. Bál jsem se, že po vyloučení Dufka v polovině zápasu nás Technika dorazí, ale semkli jsme se a ustáli i tři dvojnásobná oslabení. Kdo je nevyužije, nemůže vyhrát. To je play-off. Pochválit musím i Dana Zelenku, který nás celý zápas držel. Vyhráno ale zdaleka nemáme, je to jen první krok. Hlavně, že se série v pátek vrátí k nám."

Roman Kaňkovský (trenér Techniky): „Bylo to hodně vyhecované utkání, Břeclav hrála na doraz, dojížděla puky a dohrávala souboje u mantinelu. Je to jen na sudím, jak ty situace posoudí. Myslím si, že gól na konci druhé třetiny měl platit, a ne se jet nájezd. Ale nevyužili jsme mnoho přesilovek, které nám domácí darovali, a to rozhodlo. Od středečního utkání nečekám nic jiného, opět to bude derby a bude to boj v podobném duchu."

HC LVI Břeclav – VSK Technika Brno 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. M.Bartoš (Jurča, Bolfík), 46. Jurča (M.Bartoš, Bolfík), 51. Zábranský (Zháňal, Beneš) – 12. Brzobohatý (Blažek, Rajnoha)

Vyloučení: 11:9, navíc Dufek (BV) 2× OT 10 minut a do konce

Rozhodčí: J.Škach – T.Goňa, R.Smilek

Diváků: 420

Poměr střel: 36:29

HC LVI Břeclav: Zelenka – Dora (A), Šaur, Dufek, Novák, Beneš, Koukal, Nekoranec – Jurča ©, Popolanský, Bartoš O., Bolfík, Zábranský, Zháňal, Průdek, Bartoš M. (A), Medřický

VSK Technika Brno: Novák – Habrovec ©, Valeš, Klimeš, Bilčík, Štindl, Zapletal, Košecký, Blažek – Blaha, Šedý, Rajnoha, Bělohlávek, Látal, Brzobohatý, Hnilička, Benýšek, Mráz, Stehlík, Odehnal, Kozák

Autor: Martin Daneš

4.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 25 000 Kč Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů OPERÁTOR/OPERÁTORKA CNC STROJŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 13.11/21.9.2018 - životopis zaslat přes web. stránky www.alcaplast.cz/kariera. Obsluha CNC strojů, jakými jsou ohraňovací lis, kombinovaný vysekávací stroj TruMatic 7000 a děrovací stroj, kontrola zařízení, provádění pravidelné preventivní údržby, předkládání požadavků na opravu nebo obnovu nástrojového vybavení. Min. vyučen, výhodou je obor zámečník, strojní mechanik, dobrá orientace v technických výkresech, pečlivost a samostatnost, zkušenosti s obsluhou CNC strojů výhodou (ohraňovací lis, vysekávací stroje, automatické manipulátory)., Místo výkonu práce: Břeclav. Pracoviště: Alca plast, s.r.o - provoz břeclav,, Bratislavská, č.p. 2846, 690 02 Břeclav 2. Informace: Zdenka Hladká, +420 778 492 331,z.hladka@alcaplast.cz. Výroba - Provozní pracovníci PROVOZNÍ PRACOVNÍK/CE. 18 000 Kč Provozní pracovníci PROVOZNÍ PRACOVNÍK/CE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 8.10. pozice pro vyučené pracovníky v oborech prodavač, kuchař, výhodou jsou zkušenosti s prací v cestovním ruchu. Součástí práce je i péče o ubytovací prostory - úklid a ubytování hostů. Požadujeme zdravotní průkaz a ŘP B. Práce ve sportovním areálu vyžaduje vyšší časovou flexibilitu, sportovní zaměření zejména lyžařské dovednosti výhodou. Absolventi vítáni. Kontaktujte nás v pracovní dny telefonicky, mailem kdykoliv. Pracoviště: Tj sport němčičky, z.s., 691 07 Němčičky. Informace: Jaroslav Stávek, +420 519 430 753,777 555 753. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 12 200 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: První kontakt telefonicky. , , Krátkodobé zaměstnání.. Pracoviště: Tyrsan eu s.r.o. - 01, Průmyslová, č.p. 1508, 691 23 Pohořelice. Informace: Yurii Satyr, +420 607 318 186. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 28 000 Kč Technici elektronici kontroly kvality, laboranti TECHNIK KVALITY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 15.11.2018/ Zaměstnavatele kontaktujte telefonicky na čísle 519 308 521 nebo e-mailem gabriela.ticha@emerson.com, kontaktní osoba Gabriela Tichá., POŽADAVKY: vzdělání SŠ/SOU technického směru, základní orientace v technických výkresech a výrobních postupech, kvalifikace pro práci s elektrickými zařízeními dle el. vyhlášky č.50/1978 Sb. minimálně § 5 podmínkou. Zodpovědný a proaktivní přístup k práci s orientací na výsledek, základní znalost běžných počítačových programů, znalost anglického jazyka výhodou. , VÝHODY: Zázemí velké nadnárodní společnosti, práci v dynamickém prostředí, motivující odměny, týden dovolené navíc, možnost profesního i osobního růstu, prodloužení pracovního poměru a další benefity v podobě flexipassu, příspěvku na dopravu, závodního stravování.. Pracoviště: Emerson climate technologies, s.r.o., K Vápence, č.p. 1633, 692 01 Mikulov na Moravě. Informace: Gabriela Tichá, +420 519 308 521.

V předehrávce 3. kola krajské ligy prohráli Lvi Břeclav (ve žlutém) doma s Minervou Boskovice 3:8.

Lvi přišli o výhru v poslední minutě. Prohráli s Uherským Brodem 4:5

Reprezentant ve futsalu Radim Záruba.

Kanonýrům fotbalových soutěží kralují futsalový reprezentant nebo policista

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.

Gurmánské lahůdky k fotbalovým derniérám? V Bystrci třeba grilovaný bůček

Jižní Morava /GASTROTIPY NA ZÁPASY/ – Pro mnohé fanoušky patří k fotbalu, stejně jako góly a ofsajdy, dobré jídlo a pivo. Na stadionech po celém kraji je nabízí kluby v hospodách přímo ve fotbalovém areálu. Deník Rovnost proto přináší tipy na občerstvení při nejbližších fotbalových zápasech.