Před třemi lety platil v sousedním Hodoníně za miláčka tribun. A velký talent, který chtěl do vyšších soutěží. Nestalo se. Zatím. V posledních sezonách místo toho chytal třiadvacetiletý Michal Šurý krajský přebor za Uherský Ostroh. Teď se pere o pozici u břeclavských Lvů. V pondělí večer s nimi vyjel k prvnímu tréninku na ledě.

„Dříve jsem byl zvyklý odchytat i čtyřicet zápasů, v Ostrohu se jich ale hraje asi jen dvacet. To pro mě bylo málo. Chtěl jsem proto ještě zkusit druhou ligu," říká Šurý.

Loňská opora v Brankovišti Břeclavi Dan Zelenka se zkouší prosadit v prvoligové Třebíči, Šurý se tak zatím pere o místo s domácím odchovancem Josefem Michálkem. Na ledě byl také Miroslav Foukal, který loni chytal za břeclavskou rezervu. „Zatím konkurenty nijak nestuduju. Uvidíme, co bude," poznamenal Šurý.

Uvolněná atmosféra

V kontaktu byl i s trenérem Drtičů Miroslavem Barusem. V Hodoníně ale podle Šurého momentálně není místo. Na tamní led tak nejspíš vyjede jako soupeř.

Stejně to má například útočník Roman Průdek. I on působil v Hodoníně, ale poslední sezony strávil v Břeclavi. „Sedíme vedle sebe, ale znám tady více kluků. Bolfíka, Zháňala… Navíc mezi hráči panuje uvolněná atmosféra, cítím se tu dobře," podotkl Šurý.

Trenér Michal Konečný měl na prvním tréninku k dispozici čtyři kompletní formace, další kvartet hokejistů se omluvil. Konečný očekává přetlak zejména v útoku.

VÍCE INFORMACÍ VČETNĚ ROZPISU PŘÍPRAVNÝCH DUELŮ A SLOŽENÍ FORMACÍ ČTĚTE VE STŘEDEČNÍM VYDÁNÍ BŘECLAVSKÉHO DENÍKU