V pondělí se na břeclavském zimním stadionu konala diskuze zástupců vedení HC Břeclav s fanoušky. Představenstvo hokejového klubu bylo kompletní, chyběl jen předseda klubu Ivan Blaho. Celá debata se vedla především o A týmu mužů a o akcích a plánech na zimním stadiónu.

Během hodiny a půl nepadl ani jediný dotaz na mládežnické kategorie. To značilo především ten fakt, že na veřejnou schůzku si našli cestu především fanoušci břeclavských mužů.

Na samotné zástupce klubu padaly dotazy ohledně současné situace, trenérů, ale také marodky.
K závěru diskuze padl také dotaz na sedmdesátipětileté výročí břeclavského hokeje, které připadlo na třináctého ledna letošního roku. Uctít toto datum by se mělo ale ke konci sezóny.

„Chystáme nějaké vzpomínkové utkání, které by měli odehrát naši veteráni proti veteránům Komety Brno,“ upřesnil ředitel zimního stadionu Zdeněk Petr.
Ten také potvrdil, že by se měl v Břeclavi konat tento rok opět Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do osmnácti let.

„Smlouva je podepsána, memoriál by tedy měl být v Břeclavi, ale stát se může cokoliv, každá smlouva je vypověditelná,“ dodal.
Ředitel Petr také připustil, že nejbližší hokejové utkání reprezentace České republiky s ne tak populárními týmy, jako je Kanada či Rusko, se odehraje v Břeclavi, přislíbili mu to zástupci ČSLH.

Podle rozpisu reprezentačních akcí se tak ale stane nejdříve příští hokejovou sezónu.

MARTIN MAŤAŠOVSKÝ