Důležitost sportovních utkání někdy výrazně ovlivní jejich úroveň. Na zimním stadionu ve Vyškově, kde sokoli mají svá „domovská práva“, tak sice byl k vidění dramatický boj, ale zároveň i málo pohledného hokeje. „Byl to klasický zápas o šest bodů prakticky se sousedem v tabulce. Šlo o to vyhrát jakýmkoliv způsobem a naštěstí se to povedlo nám,“ usmíval se po utkání domácí útočník Filip Ondráček, který zaznamenal svůj letošní první gól.

Ten byl hodně důležitý, přestože potom jich padlo ještě deset. V osmé minutě Ondráček srovnával na 1:1. V té době zápas jasně režírovali hosté. Třeba jen v šesté minutě za stavu 0:1 musel domácí brankář Patrik Jakubčík čelit čtyřem střelám Michala Gabrišky. „Prohrávali jsme, byli jsme pod tlakem a bylo důležité dostat se zpět do zápasu. Byl jsem dobře postavený před brankou a Fory (Roman Foral, pozn. red.) to na mě krásně nahodil. Stačilo to jen tečnout,“ popsal Ondráček svůj premiérový zásah.

Hosté v podstatě režírovali průběh celé první třetiny, takže s jejím skóre 3:3 nemohli být spokojení. Uspokojení zřejmě přišlo po polovině druhé části, kdy po brankách Jabuba Klimoviče a Gabrišky šli do dvougólového vedení a měli šance, aby bylo ještě vyšší. „Nevyužili jsme příležitosti, kterou nám Březina nabídla. Z jejich strany vylučováním. V té pasáži jsme měli dát ještě jeden gól navíc a asi by o výsledku bylo rozhodnuto,“ konstatoval po zápase nespokojený trenér lvů David Bartal.

I druhá třetina nakonec skončila remízou (2:2), ale po ní si diváci přáli změnu herního projevu obou týmů. Jen výjimečně se hrálo pět na pět. O vedení hosté přišli při vlastní přesilovce. Filip Nováček dopíchl ležící puk pod nohou dezorientovaného brankáře, kterému moc nepomohl ani přihlížející bek. „Přiznejme si, že zejména v první polovině utkání jsme nehráli tak, jak bychom si představovali. Hlavně na začátku jsme na hřišti v podstatě neexistovali a v půlce zápasu nás měl soupeř na lopatě. Takže pak musím smeknout před klukama, že po ubránění těch oslabení jsme dokázali dát branky a v závěru získat i ty tři body,“ sportovně uznal domácí trenér Radko Křivinka.

Do třetí třetiny Bartal vystřídal brankáře, ale hlavně v přestávce před poslední částí oba šéfové laviček emoce hráčů přece jen trochu uklidnili a na led se vrátil hokej. Byť hodně opatrný a s evidentním přáním obou týmů neudělat chybu nabídnout soupeři možnost jít do vedení. Takže to vzal na sebe domácí útočník Tomáš Buhaj. V 56. minutě se středem kluziště protáhl přes všechny bránící Břeclavany a blafákem kýžené vedení zajistil domácím. Ti pak v power-play hostů Adamem Kozlem do prázdné branky pojistili důležité a tříbodové vítězství. „Jednotlivce dnes nebudu vyzvedávat. Bylo to jinak. Tak jak jsme první polovinu hráli špatně jako tým, tak ve druhé naopak kluci táhli za jeden provaz,“ radoval se Křivinka.

„Březina to nevzdala, ale hlavně těžila z našich chyb, kdy jsme to jejich hráčům přihrávali přímo na hokejku. Jsem hodně zklamaný. Měli jsme využít toho, co se nám nabízelo. Nemůžeme se pořád vymlouvat na to, že hrajeme na čtyři obránce, i když i toto se projevuje na hře a kór tady na tom malém hřišti. Ke konci nám prostě scházely síly,“ dodal Bartal.

TJ Sokol Březina – HC Lvi Břeclav 7:5
Třetiny: 3:3, 2:2, 2:0. Branky: 8. Ondráček, 12. Švejda, 18. a 56. Buhaj, 33. a 59. Kozel, 36. Nováček – 4. a 7. Zháňal, 19. Lenkovič, 25. Klimovič, 30. Gabriška. Rozhodčí: Kohoutek – Bernard, Piskoř. Vyloučení: 7:7, z toho Duplaku (Břez.) 5 min. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 200.
Březina: Jakubčík – Pokorný, Švejda, Sedláček, Vlček, Štěrba, Foral, Cívka – J. Boček, Buhaj, Hroudný, Dupljaku, Kozel, Kousalík, Nováček, Nevřela, Ondráček, M. Boček, Přibyl. Trenér: Radko Křivinka.
Břeclav: Martinčík (40. Král) - Zháňal, Dora, Göngör, Zugar, Papp – Průdek, Gabriška, Lenkovič, Klimovič, Nešpor, Abazaj, Zajíček, Juránek. Trenér: David Bartal.