Hokejisté v černo-žlutých dresech v poslední době inkasují mnoho branek, Břeclav jich naopak mnoho nedává. Zda dopadne zítřejší souboj Lvů s Vosami přestřelkou nebo fotbalovým výsledkem, zatím zůstává otázkou pro sázkaře.

Svěřenci Tomáše Sršně letos určitě nehrají to, co by chtěli. V létě si mnoho slibovali od hráčů rozpuštěného Šternberka, ale jak se ukázalo, jejich výkonnost nebyla vysoká a tak se jeden po druhém z Uničova vytratili. Odchod dvou šternberských beků a také brankařské jedničky Pekaře se výrazně podepsala pod fakt, že Uničov inkasuje v průměru čtyři a půl branky na zápas. Proto není divu, že nyní v tabulce zaujímá devátou příčku s dvoubodovou ztrátou na Břeclav. Uničovští ovšem umí překvapit. Nedávno se o tom přesvědčil Nový Jičín a naposledy také Hodonín, který na Hané vyhrál až po prodloužení, ač v zápase dlouho vedl. Tento výsledek byl však velmi rychle zapomenut, když Uničovští inkasovali na Lapači od průměrného Vsetína debakl 3:9.

Břeclav se téměř po měsíci vydá na kluziště soupeře a určitě bude chtít rozšířit svou hubenou sbírku bodů z venkovních utkání. Má pro to nejlepší předpoklady. Do Uničova vyrazí v nejsilnější sestavě, chybět bude pro zranění kolene jen útočník Kuriál.


Vzájemná utkání z pohledu Břeclavy: letos doma 5:3 a venku 4:0, loni doma 0:1 a venku 6:7

Poté, co v Uničově skončil gólman Pekař, se v bráně Uničova usadil jako brankářská jednička mladík Marek Peksa a ihned stal se oblíbencem domácích. V posledních utkáních mu záda kryje Miroslav Koloušek. Nejlepším obráncem, a paradoxně také neproduktivnějším hráčem Uničova, je jednačtiřicetiletý Petr Pavlas (14+18). O tom, že každá jeho střela je nebezpečná, se mohla v domácím utkání dvakrát přesvědčit i Břeclav. Dalšími produktivními beky jsou exšumperský Aleš Holík (6+11) a Jan Heča (4+5). Holík však do utkání s Břeclaví pro zranění nejspíše nezasáhne, což je pro nejslabší obranu v lize další problém. V útoku je nejproduktivnějším hráčem další bývalá ossobnost Šumperka Jakub Drábek (14+14), dále Pavel Handl (11+16) nebo Martin Diviš (12+13).

Utkání 29.kola mezo HC Uničov a HC Břeclav se odehraje ve středu 13.1.2010 od 18:00 na zimním stadionu v Uničově. Utkání bude řídi tato trojice sudích: T.Krenželok, R.Adamec a J.Štěpán.

Předpokládané sestavy:
HC Uničov: Peksa (Koloušek) – Pavlas, Molota, Hrčka, Hromádka, Heča, Hodulák, Jambor – Handl, Drábek, Diviš – Sedlář, Komínek, Přikryl – Sršeň, A. Fribeb, Šnejdar

Trenéři: Tomáš Sršeň a Lubomír Kolařík

HC Břeclav: Němec (Žurek) – Procházka, Gajda, Bokroš, Strýček, Zapletal, Habrovec, Popela, Nedvěd – Prachař, Karný, Pelán – Mráz, Sedláček, Nekvasil – Čikl, Hlouch, Klimovič – Gabriška, Skokan

Trenéři: Bohumil Prachař a Pavel Nohel
Další zápasy 29. kola:
Valašské Meziříčí – Frýdek-Místek
Opava – Nový Jičín
Orlová – Technika
Hodonín – Přerov
Prostějov – Vsetín