Poplašná zpráva o možném stěhování soutěže pryč 
z Břeclavi vzbudila u vedení klubu překvapení a zároveň rozhořčení. „Doneslo se ke mně, že bychom měli soutěž převést do Vyškova. Proč by to majitel dělal? V Břeclavi jsme už dlouho a máme ke klubu i městu vybudovaný vztah. Nevím, proč bychom měli uvažovat o změně působiště," uvedl Konečný.

I načasování by podle něj bylo nelogické. „Zrovna teď, kdy jsme konečně přestáli čtyřleté období, kdy jsme měli nulovou podporu minulé radnice, a teď cítíme, že se věci pomalu obracejí k lepšímu," prohlásil Konečný. 


S tím, že letošní sezona je finančně zajištěná, klub ji bez problémů dohraje. I když si, co se týče rozpočtu, zdaleka nemůže vyskakovat jako jiné celky, které mají podporu měst a silných sponzorů. Pro srovnání: Frýdek-Místek jako farma Třince operuje letos s desetinásobným rozpočtem oproti Břeclavi, Vsetín nebo Poruba pak přibližně s pětinásobným.

Dokonce i Valašské Meziříčí, jež patří dlouhodobě 
k průměrným celkům soutěže, dostává od města třímilionovou dotaci a může si dovolit přivést uprostřed sezony hotové hráče. „Nám by velice pomohl třeba i půlmilion navíc, hned by se nám jinak dýchalo. A pokud někdo takové peníze do klubu přinese, pak se z nich klidně může zaplatit i nový trenér. Já opakuji, že na své funkci vůbec nebazíruju. Vždycky jsem byl spíš sportovní manažer. A protože jsem impulsivní, po deseti letech na střídačce už by mi trošku klidu i prospělo," přiznal padesátiletý kouč, který už třetím rokem spolupracuje na střídačce s Radkem Hamanem.

Na druhou stranu břeclavský klub nechce jít cestou slibů a následných dluhů, jak je to běžné v některých jiných klubech. „Rozpočet máme jasně daný, 
i když je malý. Přesně víme, kolik peněz si můžeme dovolit dát na hráče. Nepůjdu do toho, že tu sice budou dobří hráči, budou tu brát peníze jako profesionálové a na konci sezony je nebudeme mít 
z čeho zaplatit," upozorňuje bývalý útočník Komety, Olomouce nebo Rosic, že klub nezůstal a nezůstává nikomu nic dlužný.