Po příchodu na břeclavskou lavičku dokázal trenér Pavel Stloukal mužsvo odlepit ze samého dna tabulky a dovést až do play–off. Sám kouč byl s působením na jihu Moravy velmi spokojen a rád by v něm pokračoval i v příští sezoně.

Vypadli jste teprve nedávno. Už přebolelo zklamání z vyřazení?
V posledním utkání byly okolnosti proti nám. Dá se říct, že se nám rozpadla kompletní první pětka. Jeli jsme v docela improvizované sestavě, přesto jsme ho odehráli kvalitně. Zklamání bylo v tom, že jsme prohráli, ale bylo to o boji. Vlastně se o zklamání ani nedá mluvit. Celkový pohled na sérii s Opavou byl poztivní.

Kladné bude určitě také hodnocení vašeho působení v Břeclavi…
Co se týče splnění úkolů a zlepšování se mužstva určitě. Byl jsem příjemně překvapený, že v play–off se potenciál mužstva podařilo naplnit. Myslím, že sezona byla úspěšná.

Po vašem příchodu se úroveň mužstva obrovsky zvedla. Označil byste se za strůjce tohoto zmrtvýchvstání?
Nevím, jestli to je otázka pro mě. Spíše pro vedení klubu. Co se týče mých osobních pocitů, tak ze začátku byly velice rozpačité. Několik utkání jsme prohráli, ale v průběhu sezony se nám podařilo stabilizovat kádr a i ta výkonnost měla stoupající tendenci. Bylo tam několik šťastných zásahů ze strany vedení klubu, jako třeba příchod Prachaře nebo Strapka, kteří mužstvu pomohli. Celkově sečteno podtrženo bych řekl, že mám z celkového působení u mužstva velice pozitivní dojem. Myslím, že i vedení klubu odvedlo velký kus práce, i s tím jsem spokojen.

Jak se vám vlastně s vedením spolupracovalo?
Velice dobře. Jak říkám, klub se mi snažil vyjít ve všem vstříc. Jak v požadavcích na posílení kádru, a snažil se dělat všechno pro to, aby ta sezona byla úspěšná. Musím na adresu klubu říct jen samá pozitiva.
Našlo by se něco, s čím jste spokojen úplně nebyl, nebo co se úplně nepovedlo? Třeba ne zrovna vysoká divácká návštěvnost…
Tak jako každý, kdo se angažuje ve sportu, bych čekal, že bude větší divácká odezva. Samozřejmě v těch posledních zápasech už tam byla změna k lepšímu. Jinak nespokojenost je silné slovo, nic zásadního bych určitě nenašel.

Možná je na tuto otázku ještě brzy, přesto si dovolím ji položit. Budete na břeclavské střídačce působit i v příští sezoně?

To je zase otázka spíše na vedení klubu. Žádné konkrétní jednání ještě neproběhlo. Musím říct, že zájem mám. Ale jak říkám, ještě jsme spolu nejednali.