Ani v létě nezahálí, nešidí tréninky, ba naopak si ještě přidává. Výsledky jsou potom vidět i na ledě, Prachař se stal loni nejlepším střelcem břeclavského týmu a byl v uplynulém ročníku vyhlášen i nejlepším útočníkem druhé ligy.

Jak tráví hokejista jako ty letní přestávku?

Tak samozřejmě se snažím co nejvíce odpočívat, ale sport do mého denního režimu určitě patří. Chodím si každý den zahrát tenis a rád si zaplavu nebo zahraju fotbal. Je dobré se udržovat se i touto rekreační formou sportu ve formě, přestože je volna.

Máte od trenérů určené dávky kilometrů, které byste měli během volna naběhat?

Na této úrovni nic takto nařízeného nemáme. Myslím, že každý si je vědom toho, co má dělat, co je pro něj vhodné a kolik toho snese.

Budeš mít letos aktivní dovolenou?

Mám aktivní odpočinek v domácích podmínkách. Na dovolenou letos nikam nepojedu, po náročné sezóně plné dojíždění ze Žďáru nad Sáazavou do Břeclavi jsem rád, že jsem vůbec doma. Navíc už v příštím týdnu vyjedu v Břeclavi na led a pokud mi vyjde klub vstříc, budu se snažit trénovat na ledě individuálně dvakrát denně. Celý tým jde ale na led oficiálně až 4. srpna.

Během letní přípravy jsi měl problémy s kolenem. Už je v pořádku?

Během letní přípravy jsem nemohl moc běhat, chodil jsem hlavně do posilovny. Nyní už jsem zcela připravený na sezónu a nemůžu se dočkat prvního zápasu.

Máš nějaké nezvyklé metody tréninku?

Něco takového mám, například střely piluju hodně, kvůli tomu chci jít na led dříve než zbytek týmu. Hodně mi pomáhá, když jsem co nejvíce na ledě, klidně i sám. Většinou si vezmu puky a střílím do jednoho místa tak dlouho, dokud mi stačí síly. Zatím to funguje!

Vídáš se během letní přestávky se spoluhráči?

To ne, ale voláme si, každý si chce užít dovolené. Když se to tak vezme, vidíme se skoro každý den od sprna až do dubna. Musíme si od sebe také někdy odpočinout.

Uvažoval jsi už do budoucna o tom, že bys mohl trénovat nebo zastávat jinou funkci ve vedení hokejového klubu?

Rád bych jednou trénoval, už před čtyřmi lety jsem ve Žďáru nad Sázavou trénovat šestou a sedmou třídu. Baví mě to, jednou bych se k tomu vrátil. Navíc budu dělat i hokejového rozhodčího, v tom už mám také nějaké zkušenosti.

Na hokeji v Břeclavi se loni zrovna netísnily davy fanoušků. Jak vnímáš diváckou kulisu ty?

Mrzí mě, že tu na hokej nechodí moc lidí, diváci jsou vždycky šestým hráčem týmu. V Jablonci byl malý stadion pro tisíc lidí, naučilo se tam chodit kolem sedmi stovek fanoušků a ti nás hnali dopředu. Během půl sezóny jsme se vyšplhali z dvanáctého místa až na čtvrté. I díky nim! Já doufám, že se tu teď návštěvy zvednou, když se ukázalo, že je tu tým schopný hrát s každým vyrovnanou partii.

Během sezóny jsi v Břeclavi ubytovaný na zimním stadionu na hotelu. Jak trávíš volný čas? Vyrazil jsi už do města nebo do okolí poznat nějaké památky?

Ale město i jeho okolí už také znám, líbí se mi tu. Na památky jsem zatím moc času neměl. Ale rád chodím s naším kustodem na ryby.