Hned na začátku zápasu byl vyloučen břeclavský hráč Tomáš Turek, přesilovou hru ale hosté nedokázali využít.

O dvě minuty později se situace otočila. Břeclavští měli možnost dostat se do vedení během dvou po sobě jdoucích početních výhod, což se jim ale nepovedlo. Jedinou větší šanci si vytvořil Ctibor Bartoš, který se dostal do brejkové situace, gólman hostů Daniel Zelenka ho ale perfektně pokryl.

Neproměňování šancí v přesilových hrách pokračovalo dál, tentokrát měla Břeclav minutu a půl dlouhou výhodu ve hře pět na tři. Pár střel na gólmana soupeře a nedůraz před samotnou brankou Šumperku Břeclavi nedovolily vstřelit první gól utkání. K závěru první třetiny byli lepší hosté, ale ani jim se nepodařilo změnit stav. Oba celky tak odcházely do kabin za nerozhodného výsledku 0:0.

Druhá dvacetiminutovka duelu se hrála ve velmi rychlém tempu. Chvílemi v útočném pásmu domácích, chvíli zase na straně hostů.
Ve dvacáté šesté minutě se podařilo ujet dvojici Radek Zháňal – Ctibor Bartoš, situaci dva na jednoho ale oba jmenovaní nevyřešili ideálně.

O šedesát vteřin později se prosadil Jan Řehák na druhé straně, jeho střela ale skončila pouze u gólmana Filipa Hubnera. Dvěma fauly poskytli domácí soupeři přesilovku, branka ale nepadla. Hráči Šumperku se v prostřední části vyloučit nenechali a nedali Břeclavským šanci vstřelit branku.

Závěrečná třetina přinesla opět několik šancí na obou stranách. V čtyřicáté osmé minutě se dostal sám před brankáře hostů Lukáš Konečný, jeho tvrdá střela skončila bohužel jen na tyčce.

Když o dvě minuty později neuspěl před brankou ani samotný Ctibor Bartoš, dovršil tím špatné prosazování a zakončování břeclavských hokejistů.

Samotný závěr dvacetiminutovky patřil již Šumperku. Ti svého soupeře přehráli a podařilo se jim vstřelit dvě branky. V čase 55:20 se prosadil Jan Holinka po přihrávce Pavla Prokopce. Po této brance měla Břeclav možnost snížit v přesilové hře, puk za záda šumperského Zelenky ale nedostali.

V čase 57:40 si vyžádal trenér domácích prvoligových hokejistů Michal Konečný oddechový čas a po třicetisekundové pauze se rozhodl poslat do pole šest hráčů. Střelou do prázdné branky v čase 59:10 poslal šumperský hokejista Jan Galuška svůj tým do dvoubrankového vedení. Břeclav po prohře na Šumperkem 2:0 drží v tabulce desátou příčku.

MARTIN MATAŠOVSKÝ