Po Hodonínu čeká břeclavské Lvy další tým ze samého čela tabulky. Ofenzivně laděný tým Valašského Meziříčí měl původně přijet do Břeclavi, ale kvůli konání krasobruslařských závodů v Alcaplast aréně si kluby vyměnily pořadatelství.

Hokejisty tak v sobotu čeká cesta na Valašsko, kde budou chtít změnit nepříznivý fakt, že s Valašským Meziříčím nedokázali ještě ani jednou bodovat.
Přestože je tým Valašského Meziříčí neustále na špici tabulky, podle svého kapitána Šebesty o nějakém postupu do vyšší soutěže nechtějí Valaši vůbec mluvit.

Momentálně Bobři okupují s jednobodovou ztrátou za Přerovem druhé místo tabulky a jsou s přehledem nejproduktivnějším týmem co do počtu vstřelených branek. Vstup do nového roku se jim ale vůbec nepovedl a všechny body tehdy nechali v Orlové i v Novém Jičínu.

Poté se ale opět naladili na vítěznou vlnu, když si s beznadějně posledním Frýdkem-Místkem poradili vysoko 10:3. Stejně jako Břeclav mají i Bobři za sebou v posledním kole derby. Břeclav neuspěla v tom jižanském, naopak v tom valašském porazili Bobři Vsetín těsně 3:2. Na ledě Valaškého Meziříčí jsou břeclavští hokejisté jasným outsiderem a opět mohou jen překvapit.

To se minule téměř povedlo, když na ledě soupeře vedli ve 30. minutě už 3:0, v druhé polovině se však sesypali a zápas ztratili v poměru 3:8.
Utkání 32. kola mezi HC Bobři Valašské Meziříčí a HC Břeclav začíná v sobotu od 17:00 hodin.