Jako poslední z břeclavských hokejových týmů svoji sezonu skončili junioři. Už klepali na postupovou bránu do první ligy, nakonec se kvůli porážce 1:6 od Sokolova museli smířit se stříbrnou medailí v kvalifikační skupině. Trenér Pavel Nohel, donedávna ještě aktivní hráč, je na svůj tým náležitě hrdý.

Jaký to byl pocit v průběhu zápasu, když jste viděl, jak se postup vzdaluje?
Hrozný. Beznaděj. Na klucích bylo vidět, že neměli den. Nešlo je víc vyhecovat. Bylo mi jich líto. Bohužel. Systém byl letos nastavený takto nespravedlivě (z celé republiky postupovalo pouze jediné družstvo – pozn. aut.). Kluci už měli mít ligu dávno vybojovanou. Kluci toho už měli plné zuby. Hodně jich bojovalo v dorostu a potim ještě za juniorku. Soupeř na nás vlítl, bil nás, rozhodčí jim to nepískal. Zastrašil nás, protože my máme spíše technické mužstvo než silové.

Byl přesto Sokolov soupeřem k poražení?
My jsme vedli ale brzy jsme dostali gól. První třetina byla nejlepší. I když nás tlačili a měli jsme problém s rozehrávkou. Kluci už potom měli strach jít k mantinelu.

Jaký byl hlavní pocit kluků v kabině po zápase?
Obrovské zklamání. Někteří kluci měli slzy v očích, a mně se tam kvůli nim drali taky. Sezona nebyla vůbec jednoduchá. Já jsem jim v kabině poděkoval. Podal jsem všem ruce. Je to škoda, protože si myslím, že si to ti kluci zasloužili. Ale postoupit mohl letos jenom jeden a my jsme hold skončili druzí.

Přesto se dá sezona hodnotit úspěšně, ne?
Asi jo. Ale Sokolov nehrál v pátek v Náchodě, protože ten už rozpustil led. Všechno prostě hrálo proti nám. I když oficiálně to ještě není kontumované. Jsem znechucený tím, co vymyslel svaz. V průběhu sezony se prostě začaly měnit podmínky. To mě naštvalo už v listopadu, když to vešlo v platnost. A štvát mě to bude i dál. Opravdu, pro ten hokej dělají maximum.

Jak to bude s juniorským hokejem v Břeclavi v příští sezoně?
Vůbec nevíme, co zase vymyslí svaz. Proslýchá se, že ročník 92 zase bude hrát starší dorost. Nechci být prorokem. Dopadne to ale asi tak tak, že v Břeclavi příští rok juniorka vůbec nebude. Protože to nebude mít kdo hrát. Já jsme prohlásil, že krajský přebor nemá s tímto mužstvem v příští sezoně hrát. Navíc, když jsme jediný manšaft na celé jižní Moravě. Jinak je to Vysočina. To přece nemá cenu. Teď budeme s vedením řešit, co dál. Je to zatím takové zamlžené.