Máte za sebou třináct utkání na lavičce Břeclavi, z toho jste prohráli jen čtyři zápasy. Jaký máte z dosavadního působení pocit?
Vidíte, takovou statistiku si ani nevedu. Já myslím, že moje působení tady je bezproblémové. Věděl jsem, do čeho jdu. Od loňska zdejší prostředí znám, znám i většinu hráčů, nějaké nové hráče jsem si také přivedl a začíná to zaplať pánbůh fungovat. Když nebudu skromný, dalo by se říct, že to může být ještě lepší, ale zatím jsem spokojen.

Když se podíváte nazpět, udělal byste něco jinak? Litujete nějakého rozhodnutí nebo zápasu?
Ani mě tak nemrzí prohrané utkání s Novým Jičínem (0:1 po prodloužení – pozn. red.), to bylo utkání o obranách a gólmanech, a když nevstřelíme gól, nemůžeme vyhrát. Více mě mrzí vysoká prohra ve Valašském Meziříčí, ale to byl zápas jak se říká „proti všem“. Valašské Meziříčí je silný tým, a také to dokázalo. I taková utkání bývají. Musíme udělat všechno proto, aby se to neopakovalo.

Kde ještě vidíte rezervy vašeho týmu?
No rezervy jsou momentálně v útoku, kde se nemůžeme pořádně střelecky prosadit. Pořád nám to tam nepadá, jak bychom chtěli. Nejsme důrazní v koncovce a málo střílíme. To musíme zlepšit. Ve hře dozadu už to není tak hrozné, zapracovali jsme na zlepšení obranné hry, už nedostáváme tolik zbytečných branek a začíná se nám to vyplácet.

Fanouškům se zdá, že máme málo produktivní obránce. Když navíc chybí Bokroš s Lattnerem, ostatní se jakoby bojí vystřelit. Máte také ten pocit?
Fakt, že obránci málo střílí je zapříčiněn i tím, že to útočníci bekům na modrou moc často nedávají. Obránci by měli být ve střelách od modré samozřejmě důraznější, měli by tu souhru trošku zjednodušit. Další věc je i to, aby se nebáli odražené střely a následného brejku. Ale to už je pak jen v hlavě toho obránce, jak zváží situaci, jak rychle mu to scvakne.

Většinu zápasů hrajete na tři pětky, na střídačce poté sedí až pět náhradníků, kteří se v zápase na led nedostanou. Není to škoda?
Hrajeme na tři pětky, ostatně jako drtivá většina týmů ve druhé lize. My dneska nemáme tak nahráno, abychom si mohli dovolit na led pouštět hráče, kteří jsou momentálně ve čtvrté lajně. Samozřejmě za rozhodnutého stavu necháme odpočinou klíčové hráče a šanci dostanou i ti náhradníci.

Plánujete ještě nějaké změny v kádru nebo už je momentálně stop stav?
Zatím nám to funguje, takže není potřeba tým výrazně měnit. V jednání je zatím jen jeden obránce. Vyhazovat nikoho nebudeme, zase tak široký kádr nemáme. Když se jeden klíčový hráč zraní a dva onemocní, hned bychom mohli mít problém. Naštěstí se nám teď při nedávném zranění Sedláčka s Mrázem pořád dařilo, ale to se nemusí opakovat.

Letos je naše skupina velmi vyrovnaná, jak na špici,tak na spodku tabulky. Koho vy osobně tipujete na postup a naopak na sestup?
Já myslím, že to zůstane tak, jak to je nyní. Herně a hokejově je nejsilnější asi to Valašské Meziříčí a nejslabším soupeřem byl asi ten Frýdek-Místek. I když pokud se Frýdek posílí o hráče z Havířova, můžou být nepříjemným soupeřem. Na jejich ledě se navíc hraje velmi těžce, o čemž jsme se sami nedávno přesvědčili.

Jaký program Vás čeká přes vánoční svátky? Odpočinou si kluci od hokeje?
No odpočinek je určitě potřeba, ale program není nikterak volný. Trénujeme ještě 21. a 22. prosince, musíme nabrat fyzičku, takže tréninky spojíme i s posilovnou. Mezi svátky se scházíme už 26. prosince, protože o den později nás čeká doma přátelské utkání se Skalicou. Poté dva dny zase trénujeme. Po Novém roce se sejdeme na ledě už v neděli 3. ledna a 6. ledna nás čeká mistrák s Opavou.