V době letních dovolených břeclavských hokejistů je řada na dvojrozhovor s trenéry břeclavského A-týmu. Pavel Nohel i Michal Konečný odpovídali na stejné otázky, avšak každý zvlášť. Čtenáři tak mohou posoudit, jak se staronová trenérská dvojice na lavici břeclavských hokejistů ve svých názorech shoduje, či rozchází.

Letní příprava je minulostí, hokejisté jsou momentálně na dovolené. Jak byste letní přípravu zpětně zhodnotil?
PN: S letní přípravou jsem spokojen. Jen mě mrzí, že jsme nemohli naplno využívat plochu na zimním stadionu kvůli rekonstrukci sedaček.
MK: Letní příprava proběhla přesně podle našeho plánu. Nevyskytl se sebemenší problém.

Celou letní přípravu jste absolvovali většinou jen s mladými hráči. Byl jste spokojen s jejich přístupem a docházkou?
PN: S mladými hráči problém nebyl, bylo vidět, že se chtějí poprat o možnost být v A-týmu. Docházka u těchto hráčů byla výborná, ale na druhou stranu jsou tam hráči, kteří byli s docházkou na štíru. Tito hráči budou mít problém se udržet i v B-týmu.
MK: Určitě, a doufám, že se mladí hráčí prosadí i do prvního mužstva. Šanci určitě dostanou, bude záležet jen na nich.

Někteří hráči trénovali individuálně. Máte o jejich aktivitách přehled nebo to necháváte na nich?
PN: S hráči, kteří trénovali individuálně, jsem byl v telefonickém spojení. Ale samozřejmě kontrolovat je osobně nemohu, takže je opravdu na nich, aby byli na sezónu připraveni na sto procent.
MK: O hráčích, o které máme zájem, přehled máme. U ostatních se projeví jejich individuální příprava při prvních trénincích na ledě.

Jakou máte představu o skladbě týmu? Na kterých postech bude potřeba posílit?
PN: Skladba týmu se letos asi hodně změní, příležitost by měli dostat mladí hráči, ale zase bude záležet na nich, jak se o tuto příležitost poperou.
MK: Hodně hráčů odchází, musíme tedy posílit všechny posty.

Můžete už prozradit i nějaké příchody hráčů, které doplní zdejší odchovance?
PN: Nějaká jména už Vám prozradit můžu. Ze Znojma přichází obránce Robin Koza (ročník 1989) a útočníci Roman Barták (ročník 1985) s Kubou Barákem (ročník 1988), který tu už působil a znovu se chce poprat o místo v sestavě. Z Hodonína potom přichází další obránce, a to Boris Flamík (ročník 1980). A další jména budou následovat, během srpna se podle přípravných zápasů bude pracovat na případném doplnění kádru.
MK: Zůstávají tu Sedláček, Zapletal. Z Techniky přichází Hrůza a měli by se hlavně prosadit hráči střední generace, Čikl, Kurial, Klimovič, Grmela, kteří by měli být hodně vidět.

Jaký máte názor na momentální los druhé ligy s patnácti týmy ve skupině?
PN: Los letošní druhé ligy se mi ani komentovat nechce, protože nic horšího jsem dosud neviděl. Třeba se to ještě změní, ale moc v to nedoufám. Situace by se změnila pouze po odstoupení některého z klubů, jinak se ale nedá nic dělat.
MK: Je mi to celkem jedno. Chtěli bychom hrát určitě atraktivnější hokej než loni a vyhnout se sestupovým starostem.

Kádry soupeřů ve druhé lize se pomalu tvoří. Jaké si kladete cíle do nové sezóny? Jaké máte letos ambice?
PN: Opět v naší skupině budou působit silné kluby jako Orlová nebo Valašské Meziříčí a pokud my chceme pracovat s mladými hráči, tak bych byl rád, kdybychom se pohybovali v klidných vodách středu tabulky.
MK: Jak už jsem předeslal, určitě se chceme vyhnout baráži a zároveň hrát útočný hokej určený především pro oko diváka.

Jak tráví dovolenou trenéři? Aktivně, pasivně nebo pracovně?
PN: Letos trávím dovolenou u nás doma a je jak pasivní, tak i aktivní.
MK: Dovolenou trávím s rodinou, v těchto dnech jsem se vrátil z dovolené u moře. V následujících týdnech již budu trávit volno v ČR, částečně aktivně – kola, rafty, tenis – a částečně pracovně – sledovat přestupy a věnovat se tvorbě mužstva tak abychom 29.července, kdy vyjíždíme na led, měli kostru mužstva hotovou.