Jak jsi se dostal z Hradce Králové až do Břeclavi?
Já vlastně po minulé sezóně nevěděl, co se mnou bude dál. Za juniorku už jsem nastupovat nemohl a v A-týmu Hradce Králové jsem nedostal šanci. Pak jsem dostal nabídku to zkusit v Břeclavi. Jsem rád, že jsem to vzal.

Jsi velmi rychlý bruslař, je v rychlosti tvá přednost?
Já se svojí výškou nemám ani jinou šanci. Mám rád hru v rychlosti. A zda je v tom má přednost? Ano, v bruslení a přihrávce je moje síla.

Pokud jsi před prázdnou brankou, tak raději zakončíš nebo hledáš ještě lépe postaveného spoluhráče?
Před úplně prázdnou bránou už asi nikdo nikoho nehledá. Ale je pravda, že mě zato trenéři dost kárají, že bych měl více střílet. Já raději nahrávám, nikdy jsem nebyl žádný střelec.

Loni sis vyzkoušel druhou ligu v dresu Trutnova. Jak bys zhodnotil svou první seniorskou štaci?
Tak tam to mělo hodně faktorů. Ze začátku sezóny tam byl trenér, který mi dával hodně prostoru a téměř jsem neslezl z ledu. V listopadu jsem pak měl delší zdravotní problémy a v Trutnově se toho s výměnou trenéra hodně změnilo. Ale když to mám zpětně zhodnotit, tak to pro mě byly cenné zkušenosti.

V Břeclavi se skládá velmi mladý tým? Myslíš, že bude konkurenceschopný?
I když máme mladý tým, tak jsme zatím odehráli slušné zápasy, vyloženě jsme nepropadli. Když to přeneseme i do ligových zápasů, tak si myslím, že to bude dobré.

Jak se ti hraje s novými parťáky v útoku, s R. Bartákem a E. Novákem? Vypadá to, že Váš útok si vytváří dost šancí.
Myslím, že si s klukama vyhovíme, nemůžu si zatím stěžovat. Všichni tři u toho hodně bruslíme a jsme v pohybu, což si myslím, že je naše výhoda. Snad nám to vydrží co nejdéle a bude nám to tam padat.

S kým si v kabině nejvíce rozumíš? Znal jsi už někoho z minulosti?
Když jsem přišel do kabiny, tak jsem neznal vůbec nikoho. Ale je tu dobrá parta a navíc mi tu teď přibyl i parťák z Hradce Králové Adam Svoboda, tak je to úplně parádní.

Máš nějaké další sportovní koníčky mimo hokeje?
Rád sleduju a hraju fotbal, k tomu mám silný vztah. Přes léto také hraji in-line hokej za Hradec Králové, to je super sport, baví mě to. Jinak klasika, asi jako většina hokejistů hraju tenis a golf.

V Břeclavi už teď pár týdnů bydlíš. Už jsi stačil projít město nebo okolí?
Jsem tu vlastně od začátku přípravy na ledě. A abych pravdu řekl, město jsem zatím prošel asi jen dvakrát, vždy cestou na nádraží. Zatím na zkoumání okolí nebyl moc čas.