Ofenzivní obránce Jakub Šaur se ale ještě vrací k poslednímu utkání. Dlouho netušili, s kým se nakonec střetnou. „Po druhé třetině jsme se potají dívali, jak hraje Pelhřimov před námi. V té době prohrával a my vedli , takže nějaká věta padla, o tom, že nám vychází Žďár. Soustředili jsme se ale na zápas, nijak jsme taktizovat nemohli. Nakonec to však byla Technika," připomněl dnes už rozluštěnou tajenku Šaur.

Nakonec však Břeclavané truchlit nemusí. Na rozdíl od série se Žďárem nad Sázavou budou hrát všechna utkání v domácí atmosféře.

Venku jako doma

Návštěvy v brněnských hokejových halách totiž čítají maximálně stovku přihlížejících. „Může nám to pochopitelně jen pomoct, že hrajeme pokaždé doma, jen na jiném ledě. Už v sezóně za námi do Brna přijelo hodně fanoušků a udělali nám domácí prostředí. Teď to asi bude podobné," doufá v pomoc publika Šaur, který sám z Brna pochází. Stejně jako několik dalších spoluhráčů nebo trenér Konečný. Pro ně bude souboj s vysokoškoláky o to zajímavější, že budou na očích rodinám a kamarádům. „Musíme podat maximálně zodpovědný výkon," má jasno dvacetiletý zadák.

A před play-off dojde i na tradiční rituály. „Od čtvrtka se nesmíme holit, ale protože máme mladý tým, nemuselo by to jít dlouho poznat. Takže proběhne i nějaká ta úprava sestřihu," prozradil Šaur.

Ne všichni si ale můžou dovolit nosit pankáče a podobné výstřední výtvory kadeřníka. „Já budu asi muset zaplatit nějakou pokutu, protože do školy s pankáčem nemůžu. Jak by to vypadalo," přiznal se smíchem další obránce Lvů Jiří Novák, který studuje v Brně na právnické fakultě.

Většina ale své vlasy oželí. Začíná totiž nová soutěž, ve které předchozí výsledky nehrají žádnou roli.