Oba týmy budou do zápasu vstupovat s důležitou motivací. Tři body pro Přerov by znamenaly dočasný posun na první místo tabulky, na kterém je nyní jen o skóre Valašské Meziříčí. Naopak Břeclav by si bodovou nadílkou ještě více přiblížila poslednímu volnému místu do play off. Bookmakeři sázkových kanceláří budou ale jasně favorizovat právě Přerov, který doma zatím prohrál jen jednou, a který žene každý zápas dopředu více než tisícovka fanoušků.

A není se jim co divit, Zubři se momentálně vezou na vítězné vlně, z posledních pěti utkání dovedli všechna do vítězného konce. Naopak pohled na statistiku venkovních zápasů Lvů je tristní – z 18 zápasů dokázala vytěžit jen 8 bodů a je v tomto ohledu nejhorší ve východní skupině.

Poslední pět utkání Přerova:
Opava - Přerov 2:3
Přerov - Nový Jičín 1:0
Frýdek-Místek - Přerov 1:10
Technika - Přerov 3:4sn
Vsetín - Přerov 0:1

Vzájemné zápasy z pohledu Břeclavi: letos doma 3:1 a 2:3, venku 3:4; loni doma 2:4 a 4:0, venku 2:5 a 4:3

Kádr Přerova nedoznal oproti loňsku nijak závratných změn, přesto mají velmi široký kádr a využívají mladíky na střídavý start z Olomouce a ze Zlína. V brance je jasnou jedničkou Zubrů a zároveň nejlepším brankářem celé ligy Radek Tihlář (2,07 a 93,87%). V jeho statistikách najdeme také úctyhodné číslo, a to 7! vychytaných čistých kont z 34 zápasů.

Záda Tihlářovi kryje zlínský junior Libor Kašík. V obraně spoléhá Přerov na zkušené hráče jako je exšumperský bek Jiří Osina (5+11), Radomír Pala (5+13) nebo kapitán Faltýnek (6+9). Aby toho nebylo dost, Zubři přetáhli z Uničova nejproduktivnějšího beka soutěže Petra Pavlase a ten se uvedl skvěle (2 zápasy - 1+4).

Není proto divu, že obrana Zubrů je s přehledem nejpevnější s průměrem jen něco málo přes dvě branky na zápas. Útok už na to není tak slavně, ale přesto disponují Hanáci třemi velmi vyrovnanými formacemi. Nejproduktivnějším hráčem Přerova je Hanák (17+14), dále extraligou ostřílený útočník Kotásek (13+17), následován dvojicí Kočara (11+14) a Sprušil (10+13). Průměrný věk týmu Přerova je 24 let, Břeclav má tým v průměru o dva roky starší.

Jak to vypadá, oba týmy se střetnou v plné síle, nejistý je pouze start přerovského útočníka Erika Kohúta, na straně Břeclavi se v týdnu s lehčími zdravotními potížemi potýkal obránce Zapletal.

Webové stránky soupeře: www.hokejprerov.cz

Utkání mezi HC Zubr Přerov a HC Břeclav začne v sobotu 7. února od 17:00 v přerovské Maxi-Tip Aréně. Ať už pojedete podpořit břeclavské hokejisty vlastními auty nebo vlakem, vězte, že vstupné do nově zrekonstruované přerovské haly stojí 50 Kč.

Kompletní online reportáž budete moci sledovat také z tepla domova na portálu www.onlajny.cz. Utkání bude řídit tato trojice sudích: M.Škrobák, J.Novotný a R.Šimčík.

Předpokládané sestavy:

HC Zubr Přerov: Tihlář (Okáč) – Pala, Faltýnek (C), Osina, Halouska, Vlček, Novák – Sedlák, Sprušil, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek – Menšík, Kolář, Goiš – Coufal, Nedbal, Martinák - Holík
Trenér: Lubomír Oslizlo

HC Břeclav: Chvátal (Žurek) – Strýček, Hlouch, Bokroš, Dora, Habrovec, Gajda, Nedvěd, Zapletal – Mráz, Sedláček (C), Pelán – Prachař, Karný, Novosad – Čikl, Nekvasil, Klimovič – Kuriál, Grmela, Gabriška
Trenér: Bohumil Prachař

Další zápasy 37. kola:
Valašské Meziříčí - Hodonín
Opava - Prostějov
Nový Jičín - Uničov
Frýdek-Místek - Orlová
Technika – Vsetín