Po přeřazení do skupiny Střed měli dlouho velmi blízko i ke třetímu místu tabulky. Postoupili s přehledem do play-off, kde ve čtvrtfinále potrápili sousední Hodonín, budoucího vítěze vyřazovací části. „Sezona se nám povedla, máme čistý stůl. Není proto divu, že klub uplatnil opce ve smlouvách obou trenérů i všech hráčů,“ říká rozhodně Vašíček.

Je to měsíc, co hokejisté Břeclavi ukončili letošní sezonu. Pojďme nejprve zhodnotit, jak fungoval klub po sportovní stránce. Ze začátku se výsledkově nedařilo. Nelekl jste se v té době, že tým nebude konkurenceschopný?

Když jsem do klubu přišel, kádr byl pro mě zcela neznámý. Určité pochybnosti jsem měl, nicméně časem se ukázalo, že tým na účast v soutěži má a může myslet i na lepší umístění než bylo konečné osmé místo.

Cílem byla původně záchrana a konsolidace klubu. Nakonec z toho bylo zmiňované osmé místo a čtvrtfinále play-off, i když nebýt posledních utkání, v nichž dostali prostor junioři, mohla být konečná příčka vyšší…

Máte pravdu. Mým cílem bylo pomoci klubu, který se ocitl na dně. Organizační a sportovní konsolidace byla logickým následkem vstupu do klubu. Co se týče mužstva, myslím, že osmé místo a postup do play-off si zasloužilo a ve vyřazovacích soubojích neudělalo ostudu. Co se týče juniorů, kteří dostali prostor v posledních utkáních, nevidím v tom problém. Ba naopak. Soutěž je poměrně dlouhá, a když si uvědomíme, že někteří hráči studují nebo mají vlastní zaměstnání, je přece logické, že potřebují odpočinek. Takže jsme zvolili variantu, kdy si někteří perspektivní junioři vyzkoušeli mužský hokej a zbytku mužstva jsme pak poskytli prostor pro odpočinek a přípravu na play-off.

Přesvědčili vás břeclavští hokejisté, že na druhou ligu mají? Budete tlačit v příští sezoně na posílení kádru?

Břeclavští hokejisté, kteří tvoří polovinu kádru týmu, na druhou ligu mají. Je to díky dobré práci s mládeží, kterou zde za původního vedení budovali trenéři Nohel, Konečný a další. Co se týče posil, na to je příliš brzo, soutěže se ještě hrají a ani letošní sezona ještě neskončila. Uvidíme, jaké možnosti budou v létě, co nám umožní rozpočet na příští sezonu. Určitě se však pohlédneme po někom zkušeném do zadních řad.

Když se ohlédnete rok nazpět, je něco, co byste udělal jinak?

Co se týče A mužstva, tam bych chyby neviděl. Co se týče například utkání, tak bych řešil jinak asi pořadatelskou službu. V průběhu sezony totiž došlo během utkání k několika incidentům, které klubu nedělaly zrovna dobrou reklamu. Takže na příští rok již máme zajištěnou profesionální agenturu, která zajistí po bezpečnostní stránce jak normální, tak i riziková, utkání. Co bych ale určitě již neudělal, je moje angažmá ve starém občanském sdružení HC Břeclav. Naším cílem bylo pomoci břeclavskému hokeji a narovnat alespoň některé průšvihy, které zde zbyly po původním vedení. Toto se z větší části ukázalo jako nemožné a výsledky pro nás byly tristní. Jak se říká: „Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán“.

Oddíl jste v sezoně vedli prakticky ve čtyřech lidech. Neuvažujete, že pro příští sezonu rozšíříte management klubu?

Klub další lidi nepotřebuje, je třeba si uvědomit, že druhá liga není plně profesionální a do budoucna bude možná jenom amatérská. Neprodává se zde reklama, nedělá se marketing, vysychají zdroje z místních samospráv atd. Takže dva lidé placení na plný úvazek a jeden na částečný je na druholigový klub dostačující.

V sezoně fungovala dobrá spolupráce i mezi Břeclaví a juniorkou Komety Brno. Bude tato pokračovat, případně prohloubí se možná spolupráce?

Na spolupráci s brněnskou Kometou jsme domluvili s jejím vedením někdy na podzim minulého roku. Dle mého názoru to byla pro obě strany dobrá volba. Hráče z Komety se dobře podařilo zapracovat do týmu a patřili v rozhodujících okamžicích ročníku k oporám týmu. Je přece jednou z úloh druhé ligy umožňovat právě perspektivním mladým hráčům vstup do seniorského hokeje. Rozdíl mezi mládežnickým a dospělým hokejem je velký a mladí hráči ve druhé lize získávají zkušenosti, které jim ulehčí přechod do seniorské kategorie a podpoří jejich další hráčskou kariéru ve vyšších soutěžích. Za spolupráci s Kometou bych chtěl touto cestou jejímu vedení poděkovat a zároveň doufám, že na ni v příští sezoně zase navážeme.

Před sezonou jste si určitě hrubě načrtli, jak velká finanční částka bude na chod klubu stačit. Jak moc se očekávání blížila realitě?

Klub měl fixní rozpočet. Ten jsme nechtěli překročit. To se podařilo. Klub má po sezoně čistý stůl. To znamená, že má veškeré závazky uhrazené.

Fanoušky určitě zajímá, jak jste na tom s přípravami na další sezonu. Máte chuť do toho jít i další rok? Můžete říct s jistotou, že se bude druhá liga v Břeclavi hrát i v sezoně 2012/2013?

Suchá příprava začíná v květnu, ale to je ještě daleko. Myslím, že je dobré pro všechny si teď od hokeje odpočinout a získat nové síly a chuť do nové sezony. Pokud se nestane něco nepředvídatelného, tak pro sezonu 2012/2013 vám mohu slíbit, že se druhá liga v Břeclavi hrát bude.

Jako první otázka do nového ročníku se tak nabízí vyřešení trenérských postů. Bude v Břeclavi pokračovat trenérská dvojice Michal Konečný – Miroslav Barus?

Pro příští sezonu byly klubem využité všechny opce, které měli hráči nebo trenéři ve smlouvách. Tandem Konečný a Barus by v Břeclavi měl zůstat a pokračovat ve své práci.

Jak se k otázce podpory hokeje staví město, když vidí, že vše funguje? Jednali jste už s městem Břeclav o podpoře mužského hokeje pro další rok? Bude minimálně ve stejné výši jako loni?

S městem jsme měli v průběhu sezony několik schůzek. Faktem je, že A-mužstvo bylo na sezonu 2011/2012 podpořené pouze přídělem volných ledu, a to v hodnotě asi 530 000 korun. Jak jistě víte, v minulých letech plynulo do břeclavského hokeje podstatně více peněz. Nicméně ty doby jsou už pryč. My jsme si museli vystačit pouze s tímto příspěvkem. Faktem ale je, že pokud se má v Břeclavi udržet seniorský hokej na slušné úrovni, tak bez větší podpory města se to neobejde. Zároveň podotýkám, že podle nového zákona o loteriích, dostanou města a obce již v letošním roce o asi čtyři miliardy korun navíc na podporu sportu. Takže se o kus tohoto koláče u města Břeclav budeme ucházet i my.

Během celé sezony přibývali A-týmu větší i menší sponzoři. Stále vedete jednání s dalšími možnými firmami, které by mohly tým podpořit?

Zvýšení počtu sponzorů je možné přičíst dobré práci realizačního týmu. S dalšími sponzory se samozřejmě jedná, uvidíme, koho se pro příští sezonu podaří získat.

Dá se říct, že klub bude mít příští sezonu vyšší rozpočet?

To se v tuto chvíli bohužel nedá říct. Jisté představy máme, ale uvidíme, jak dopadnou jednání s městem a s případnými novými sponzory.

Jsou oblasti, na kterých byste chtěli v klubu pro příští sezonu zapracovat a letos na ně nebyly peníze nebo čas?

Věci jako reklama či marketing, propagace, asi nemá v Břeclavi cenu dělat ve velkém. Na hokej tu chodí asi dvě stě padesát lidí, a pochybuji, že investicemi v této oblasti bychom něčeho dosáhli. Již minulé vedení se snažilo přitáhnout více diváků různými akcemi a zpestřením hokejových utkání. Pokud mám informace, tak se to nikdy nepodařilo. My jsme však vděčni i za tuto malou skupinu lidí, kteří na hokej v Břeclavi pravidelně chodí, a kteří nás po celou sezonu podporovali. Tímto jim chci poděkovat a doufám, že se opět uvidíme na zimním stadionu v Břeclavi na začátku nové hokejové sezony.