Rozhodly přesilovky, Moravské Budějovice využil čtyři z pěti nabídnutých početních výhod. „Domácí ve dvojnásobné přesilovce vyrovnali a na začátku druhé třetiny jsme si dali nevídaný vlastňák," kroutil hlavou břeclavský kouč Michal Konečný.

Přitom začátek byl snový. Tak rychle Lvi soupeřova brankáře z klece ještě nevyhnali. Šťastný přepustil své místo Májovi po necelých 600 vteřinách hry. „Vést takto brzy 3:0, to je velmi ošidné. A nám se to vymstilo," uznal Konečný.

Náhradní brankář Moravských Budějovic odvedl dobrou práci. Svůj tým podržel hlavně ve druhé třetině. „Když jsme se ve druhé třetiny znovu dostali na dostřel, neproměníme tři tutovky a dostaneme levný gól do kabiny po střele zápěstím od modré," litoval Konečný, který se na rozdíl od minulých zápasů a sobotního soupeře nemohl opřít o brankářské výkony.

Šurý vydržel v brankovišti do sedmého gólu, jeho náhradník Bača pak kapituloval ještě dvakrát. „Dnes nás prostě nepodrželi. Po sedmé brance, na kterou náš brankář nahrál přímo soupeři, se naše hra sesypala a už to bylo bago, kde nás domácí pořádně motali," hodnotil zápas Konečný.

Po víc než solidních předchozích výkonech byl tentokrát trochu zklamaný. „Na čtyři góly venku už bychom měli bodovat, ale když máme venku 37 střel a dostaneme skoro desítku, je něco špatně. Mrzí mě, že jsme tak slibné vedení na začátku první třetiny neudrželi,"doplnil břeclavský stratég.

Břeclavští Lvi se musí z vysoké porážky rychle oklepat, ve středu večer doma hostí v zápase „o šest bodů" opavský Slezan. Na jeho devátou pozici ztrácejí jediný bod a jednu příčku v tabulce.

HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2005 – HC LVI BŘECLAV 9:4 (3:3, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Havel (Trojan, Matějka), 15. Havel (Šťáva), 16. Paták (Pěška, Sobotka), 23. Pěška (Paták), 30. Peroutka (Matějka, Havel), 40. Peroutka (Šťáva, Matějka), 49. Pěška (Sechovec), 51. Trojan (Havel), 60. Randa (Pěška, Rytnauer) – 3. Školoud (Běhal), 5. Ivan (Červenka, Vachutka), 6. Uhlík (Nováček, Školoud), 32. Uhlík (Nováček). Vyloučení: 3:5. Využití: 4:1. Rozhodčí: Pokorný – Musil, Lainka. Diváků: 420.

HC Moravské Budějovice 2005: Šťastný (od 6. Máj) – Peroutka, Šťáva, Randa, Fejt, Sechovec, Pelikán, Sobotka – Rytnauer ©, Matějka, Pěška, Havel, Paták, Mikeš, Trojan, Horký, Juráň, Lander, Lupač.

HC LVI Břeclav: Šurý (od 49. Bača) – Směřička, Miklík, Běhal, Dittrich, Haman, Šidák, Zítka – Červenka, Ivan ©, Vachutka, Nováček, Školoud, Uhlík, Flora, Zháňal (A), Smetana, Průdek.