Nestává se pravidlem, že krajské soutěže juniorů řídí rozhodčí s extraligovými zkušenostmi. Diváci, kteří si nenechali pohledné utkání ujít, tak mohli vidět na ledě prohánějícího se Antonína Jeřábka s Rudolfem Volfem. První jmenovaný se stabilně objevuje v nominacích pro extraligu mužů a jako poslední řídil čtvrteční utkání Znojmo – Třinec. Druhý z dvojice se objevuje v nominačních listinách rozhodčích první ligy. Zvučná jména hlavních rozhodčích své zkušenosti určitě uplatnili, ani jeden výrok této dvojice nebyl zpochybnitelný.

První třetinu začali aktivněji hráči hostujícího Spartaku, vytvořili si několik šancí a také se dostali do dvoubrankového vedení. V čase 5:18 a hned pak o tři minuty později prostřelil domácího brankáře Michala Kuchaře Marek Mooucha. V čtrnácté minutě se do první větší šance Břeclavi dostal Michal Smejkal, gólmana hostí ale neprostřelil. V přesilovce břeclavského celku se podařilo snížit Milanu Bašňákovi, který tečoval střelu břeclavského obránce Jiřího Nováka.

Ke konci třetiny měl možnost domácí celek vyrovnat, v brejku ujíždějící Michal Smejkal ale velikou šanci neproměnil.
V páté minutě druhé dvacetiminutovky vychytal dobře chytající břeclavský Kuchař kapitána Pelhřimova Jakuba Holece. V čase 24:24 odskočil na rozdíl dvou branek díky Marku Mouchovi opět hostující tým.

Po chybě domácího obránce se trefil již po čtvrté pelhřimovský Marek Moucha, tentokrát, když na světelné tabuli svítil čas 27:43. V polovině utkání si břeclavský Tomáš Výborný vytvořil s Honzou Hřebačkou přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný ale přihrávku svého spoluhráče nedokázal zpracovat.

V čase 31:38 prostřelil od modré gólmana hostí Adam Koš a upravil na 2:4. O tři minuty později snížil na rozdíl jedné branky břeclavský Vlašic a vrátil tak domácí tým zpět do zápasu. Když nevyužil Adam Koš s Milanem Bašňákem přečíslení dva na nula, odcházel břeclavský tým do kabin se ztrátou jedné branky na hostující Pelhřimov.

Ihned na začátku třetí části Břeclav vyrovnala díky brance Jiřího Nováka. V čase 47:10 se hráči Alcaplast arény dostali do jednobrankového vedení, když se trefil poprvé v zápase Michal Smejkal. Od této branky začala být hra velice divoká. Útoky byly k vidění na obou stranách. V čase 51:48 odskočila Břeclav už na rozdíl dvou branek.

Klid na hráčskou lavici domácích dodal Matěj Vondruška. Následně byli postupně vyloučeni čtyři domácí hráči, když hokejisté Břeclavi dokázali oslabení uhrát, bylo již zřejmé, že utkání vyhrají. Pět minut před koncem zápasu byli trestáni také hosté. Osobní trest do konce utkání obdržel Petr Votápek za zásah do oblasti hlavy a krku.

Další dva dvouminutové tresty hostů ještě přidali na nekoncentraci soupeře Břeclavi.
Břeclavští junioři tak porazili první tým ve své tabulce a přiblížili se zase o trošku k čelu. Necelá padesátka diváků tak mohla v sobotu vidět pohledný a napínavý hokej.

HC Břeclav - TJ Spartak Pelhřimov 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)
Diváci: 48
Vyloučení: 9:7
Přesilovky: 5:8
Využité: 2:0

Martin Maťašovský