Břeclavským žákům přitom výrazně zkomplikovala situaci rekonstrukce ledové plochu, kvůli čemuž se nemohli na konfrontaci s ostatními celky plnohodnotně připravit.

„Skoro vůbec jsme led neviděli. Trénovali jsme většinou na suchu. Naši soupeři měli velkou výhodu. Je s podivem, že jsme dokázali to, co jsem dokázali,“ kroutil hlavou kouč mužstva Martin Roupec.
Břeclavští mladíčci v základní skupině zdolali pražskou Spartu, Uherské Hradiště i nevyzpytatelnou Vídeň. Ve finále po taktickém výkonu pokořili favorizované Košice 3:1, čímž se přičinili o malou senzaci.
„Jsem na kluky velice hrdý. Nikdo před turnajem nečekal, že bychom mohli celkově zvítězit. Hlavně z toho důvodu, že jsme měli velký tréninkový deficit,“ konstatoval spokojený trenér.

Gratulace po vítězství na kvalitně obsazeném turnaji na sebe nenechaly dlouho čekat. „Samozřejmě, že nám gratulovali z vedení. I lidi, kteří se byli podívat, naše výkony ocenili,“ pochvaloval si Roupec.
Mezi největší osobnosti vítězného mužstva patřil brankář David Holub, který byl vyhlášen nejlepším maskovaným mužem turnaje. Nejproduktivnějším hráčem byl zase forvard Lukáš Bláha. Ten zaznamenal mimořádných dvanáct kanadských bodů.
„Byli tam ale i další. Předváděli jsem především kolektivní výkony. Jednoduše se ukázalo, jak kvalitní je břeclavská mládežnická základna. Řekl bych, že jsme na tom v celé republice vůbec nejlépe,“ tvrdil Roupec.

Odvážná slova hlavního kouče mají své opodstatnění. Jeho svěřenci totiž loni vyhráli svou soutěž.
„Bohužel pak jsme jeli na republikové mistrovství v dosti okleštěné sestavě. Měli jsme hodně nemocných, skončili jsem tak až sedmý,“ posteskl si. „Letos máme ale nejvyšší ambice, věřím, že nám výhra v turnaji pomůže,“ podotkl.