V tabulce si po úterních předehrávkách nikdo nepolepšil. Vsetín zůstává druhý, Břeclavané stále ztrácejí jeden bod na elitní osmičku. „Domácí byli lepší tým, jsou nabruslení a byli jasný favorit. My jsme ale odehráli celkem dobrý zápas," pochválil břeclavský kouč Michal Konečný svůj tým, v němž scházel pouze zraněný Vachutka.

Vsetínský stadion si poslední zápas letošního roku zavzpomínal na slavné časy a extraligové tituly. V ochozech se proti Břeclavanům usadily víc než dvě tisícovky diváků. „Mezi svátky chodí hodně diváků, tak jsme se na zápas těšili," přiznal vsetínský kouč Luboš Jenáček.

Nejen vysoký počet návštěvníků sliboval příjemný vsetínský večer. Břeclav je v poslední době oblíbený terč Valachů. „Po venkovních zápasech, kdy jednou to bylo jedenáct a podruhé devět branek, se nám hrálo dobře. Dokonce jsme slyšeli, jak diváci po prvním gólu křičí deset," pousmál se Jenáček.

K deseti to tentokrát bylo dost daleko. I když se Vsetín poprvé prosadil už ve 2. minutě a ve 33. to bylo už 4:0 pro domácí. „Tak vysoko jsme prohrávali trošku nezaslouženě. Musím říct, že to kluci tentokrát nevypustili a dostali jsme se zpět do hry," oddechl si břeclavský kouč, jehož tým do hry vrátila Dittrichův načasovaný gól ze závěru prostřední části. O pět minut později to bylo jen o dvě branky, když se prosadil Červenka. „Za stavu 2:4 už domácí trošku znervózněli, ale my šli hned do tří a domácí mají přesilovky výborné," vrátil se k závěrečnému pátému gólu ve dvojnásobném oslabení břeclavský kouč.

Jeho vsetínský protějšek těšilo hlavně pět nastřílených branek. „Dopředu jsme podali dobrý výkon. Myslím si, že jsme si to potom trošku zkomplikovali těma dvěma góly," zhodnotil zápas kouč Valachů.

Jihomoravský druholigový hokej ten zaostří na brněnský zápas pod širým nebem mezi Technikou a Hodonínem, Břeclav se do pelotonu vrátí znovu ve středu 6. ledna. V domácím zápase proti poslední Karviné na Lvech, kteří touží po účasti v play off, bude tíha povinného vítězství.

VHK Vsetín – HC LVI Břeclav 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Abdul, 15. Zúbek (Kolařík, Nedbálek), 31. Dvořák (Slováček, Ostrčil), 33. Kolařík (Řezáč), 59. Ondráček (Vaněk, Hryciow) – 40. Dittrich (Tobola), 45. Červenka (Směřička)

Vyloučení: 3:6 Využití: 2:0

Diváků: 2050

Rozhodčí: Fiedler – Rychlý, Vengřín

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Hryciow – Zúbek, Vaněk ©, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Vávra, Finsterle, Abdul, Hrazdira, Hruška, Ondráček

HC LVI Břeclav: Dusík (od 33. Šurý) – Směřička, Miklík, Šidák, Dittrich, Haman, Vlček, Běhal – Červenka (A), Průdek, Ivan ©, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Školoud, Uhlík, Smetana