Po dvou třetinách vedli už 8:0, dvacítka hostujících fanoušků si poprvé zakřičela gól až ve 46. minutě za stavu 1:9. Pak Spartak vstřelil ještě další dvě branky, ale tři stovky domácích diváků se přeci jen dočkaly vytoužené desítky. Tu zařídil kapitán Lvů Petr Jurča a byl to jeho pátý gól v zápase a dvacátý v sezoně. Kdyby ve třetí třetině proměnil trestné střílení, mohl slavit dvojitý hattrick. Tři branky Pelhřimovu vstřelil ještě Martin Zábranský a čtyřmi nahrávkami se prezentoval také Peter Beneš.

Břeclavané měli do utkání raketový vstup. Hned po minutě a půl vedli, když se v přesilovce kotouč dostal na mezikruží k Tomáši Popolanskému, a ten se trefil k tyči Čekalovy branky. Za necelé tři minuty to bylo o dvě branky, když si první zásah v zápase připsal střelou švihem Petr Jurča. Téměř všechny naděje na možný bodový zisk Pelhřimova pak utnul v 8. minutě znovu Petr Jurča po asistenci svého dvorního nahrávače Petera Beneše. Hostující fanoušci, kteří vážili cestu do Břeclavi, tak v tu chvíli pravděpodobně hledali nejbližší spojení zpět na Vysočinu.

Jejich svěřenci jim totiž vůbec radost nedělali. Hrálo se jen na jednu branku, tím spíš, že hosté byli hned třikrát potrestaní za vyhození puku mimo hrací plochu. Pelhřimovský gólman Čekal musel čelit i dvojnásobné přesilovce, tu ovšem přečkal. V závěru prvního dějství ale inkasoval počtvrté, když další přesilovou hru využil Martin Zábranský.

Souhra Martinů Bartoše a Zábranského zafungovala znovu hned zkraje druhé třetiny. Zábranský vyslal do úniku Martina Dufka, který ujel pelhřimovské obraně ve vlastním oslabení a dokázal prostřelit brankáře Spartaku – 5:0. To byla pro hosty, kteří do druhé části vletěli jako uragán, tvrdá rána. Na další branku se pak čekalo deset minut. Ve 33. minutě dokončil svůj hattrick Petr Jurča, když prostřelil Čekala z pravého kruhu.

To bylo na pelhřimovskou jedničku moc a přenechal své místo na ledě kolegovi Jírovi. Jeho spoluhráči to nezabalili a stále se snažili směrem dopředu něco vymyslet. Hadrava dokonce trefil tyč Zelenkovy branky. Hned z protiútoku ale Jíra okusil, že si zápas neužije. Ve 37. minutě ujel hostující obraně Martin Zábranský, a ač byl faulovaný, dokázal dokončit svůj blafák.

Trápení pelhřimovské obrany ale nemělo konce. Dvě minuty před druhou sirénou předvedl parádní individuální akci Petr Jurča. Vletěl do útočného pásma kolem levého mantinelu, držel puk na hokejce snad půl minuty, postupně se prokličkoval kolem čtyř protivníků a nakonec zavěsil do sítě svou čtvrtou branku.

Navzdory očekávání Lvi třetí třetinu prohráli. Ve 44. minutě sice na 9:0 zvyšoval Martin Zábranský, který ve vlastní oslabení dokonal hattrick, ale pak domácí hokejisté přestali chvíli tlačit a Pelhřimov toho využil. Mezi 46. a 54. minutou musel Zelenka lovit ze své sítě puk hned třikrát. Nejprve ho prostřelil osamocený Hrbatý, o chvíli později zakončil svůj únik přesným blafákem Marek Hadrava, a ten samý hráč v 54. minutě „slavil" poté, co z nulového úhlu nahodil puk na Zelenku a ten skončil v bráně.

Poslední slovo měli ale přece jen Břeclavané. Kýženou desítku dokonat Petr Jurča, který dostal možnost jet trestné střílení, ale na Jíru nic světoborného nevymyslel. Chuť si ovšem spravil o pár minut později, když byl poslední, kdo v závaru v pelhřimovském brankovišti udeřil do kotouče. Konec utkání už se nesl v exhibičním duchu, Lvi předváděli kombinace pro oko diváky, ale Martin Bartoš ani Tomáš Popolanský už další tutovky nevyužili. Pelhřimov si tak u Dyje vypil hořkou „desítku".

Michal Konečný (hlavní trenér Břeclavi): „Jsem po takovém zápase překvapený. Příjemně překvapený. My jsme se speciálně na tento zápas připravovali, abychom pokryli jejich první lajnu s Teclem. Ta u nich rozhoduje zápasy. A to se povedlo. Nedovolili jsme jim téměř nic, navíc jsme skvěle ubránili i oslabení. Dvě třetiny nám to tam padalo a dávali jsme krásné góly. Ze třetí třetiny už jsme měl popravdě strach, protože za stavu 8:0 můžete kluky jen těžko motivovat. Mrzí mě to hlavně kvůli brankáři, že dostal po našem polevení zbytečné tři branky. Máme před sebou volný týden na přípravu, musíme se připravit na velice těžké utkání v Hodoníně. Je vidět, že v klucích to je, že hokej hrát umí. Porazit se můžou jen sami."

Petr Jurča (autor pěti branek Lvů): „Je sice pěkné, že jsem dal pět branek, ale mohl jsem jich dát i víc, protože jsem tam měl několik tutovek plus trestné střílení, které jsem vyloženě zazdil. Je to moje povaha, vím že jsem mohl dát těch branek víc. Chci být vždy stoprocentní. Měli jsme jinak velmi dobrý začátek, soupeř po pátém gólu, který dostal v oslabení, částečně rezignoval a nám to tam pořád padalo. Rozhodně nehráli tak dobře, jako když jsme hráli u nich. Nijak jsme ani neřešili, jestli dáme těch deset branek, které si lidi žádali. Hlavní je, že jsme odehráli povedený zápas a vyhráli jsme."

HC LVI Břeclav – Spartak Pelhřimov 10:3 (4:0, 4:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 2. Popolanský (M.Bartoš), 5. Jurča (Beneš), 8. Jurča (Beneš, Dufek), 20. Zábranský (Popolanský, Bartoš), 22. Dufek (Bartoš, Zábranský), 33. Jurča (Beneš, Dora), 36. Zábranský (Popolanský, Nekoranec), 38. Jurča, 44. Zábranský (Dufek), 56. Jurča (Beneš, Bolfík) – 46. Marek Hadrava (Votápek), 50. Marek Hadrava (Martínek, Kasalý D.), 54. Hrbatý (Kasalý F.)

Vyloučení: 5:7 Využití: 3:0 V oslabení: 2:0

Rozhodčí: J.Mech – J.Chocholouš, P.Kříž (všichni Brno).

Diváků: 291

Poměr střel: 43:28

Sestavy:

HC Lvi Břeclav: Zelenka – Dora (A), Šaur – Dufek, Nekoranec – Novák, Koukal – Jurča ©, Bolfík, Beneš – Bartoš M. (A), Zábranský, Popolanský – O.Bartoš, Kurial, Lechner – Průdek

Spartak Pelhřimov: Čekal (od 33. Jíra) – Beneš, Jelínek, Veselý, Tecl ©, Plachý, Hrbatý, Kubát, Votápek, Kasalý D., Kasalý F., Bezděk, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Pelán, Doubek, Martínek