Snad právě proto předvedli parádní nástup do utkání, když vedli už po 107 vteřinách. Zpoza branky nabil Barták obránci Škápikovi a ten zaznamenal svou premiérovou trefu v této sezóně. Brzy poté byl vyloučen Fiedler a chvíli nato ještě Paško, takže se Břeclav musela bránit ve třech.

Oslabení sice ustála, branku však dostala ihned po návratu slovenského útočníka na led. Přízemní střelou vyzrál na Chvátala Tomášek. To bylo na dlouhou dobu od střelců vše. Stává se již tradicí, že Břeclav nedokáže využít početních výhod, což byl příklad i tohoto utkání. Promarnila jich celkem pět.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé třetině, které kralovali gólmani. Břeclav hru víceméně vyrovnala, jejich střelecká snaha ale končila na dobře chytajícím Kozákovi. Ve 27. minutě měl nejblíže brance Barták, trefil však jen břevno branky.

„Dvě třetiny hrajeme s domácími, kteří jsou doma ohromně silní, vyrovnaný zápas. Ve druhé třetině bych řekl, že jsme byli možná i o něco lepší, měli jsme i šance na rozhodnutí utkání. Bohužel jsme je nevyužili,“ mrzelo břeclavského trenéra Michala Konečného. Obrana Lvů v této fázi hry pracovala bezchybně a propouštěla na Chvátala jen minimum puků. Vše se ale zlomilo po příchodu z kabin po druhé třetině.

Břeclav se ani nenadála a už po minutě hry inkasovala z hole Macháčka, který tečoval puk mezi Chvátalovy betony – 2:1. „Tato branka nás zlomila. Obrana propadla a už jsme se vezli. Klukům možná po sobotním zápase trošku chyběly síly, ale na to se nechci vymlouvat, protože Nový Jičín měl před dnešním zápasem jen jeden den volna,“ hledal chyby Konečný. Poté přišla 46. minuta a přesilová hra domácích. Při vyloučení Čikla skončilo obléhání branky hostí kutálejícím se pukem po brankové čáře. Ten stihl těsně za čáru zasunout Hruška a bylo to rázem o dvě branky.

Od té doby bylo na ledě jen domácí mužstvo, které se uklidnilo a bylo i nadále při chuti. Z tlaku Nového Jičína zákonitě vyplynuly další branky. V 52. minutě znamenala Vrdlovcova střela do protipohybu Chvátala skóre 4:1 pro domácí a pátou branku přidal po parádní individuální akci Gulda. Jen kosmetickou úpravu skóre zařídil v 56. minutě Čikl, který prostřelil z mezikruží Kozáka a uzavřel skóre na 5:2 pro domácí.

„Nedá se nic dělat, musíme jet dál. Hodíme to za hlavu a v sobotu proti Vsetínu budeme chtít zase vyhrát. Určitě uděláme i nějaké změny v sestavě,“ uzavřel břeclavský trenér desátou kapitolu letošní druhé ligy.

Ani novojičínský trenér Kneblík nebyl úplně spokojen. „Opět se ukázal náš problém. Dokážeme si vytvořit nespočet vyložených šancí, ale nedokážeme je proměňovat. Až v poslední třetině nám to začalo padat. Přestože většina týmů hraje dozadu, hosté hráli rychlý hokej a šli razantně dopředu, což nás překvapilo. Ale hlavní je výhra a tři body v tabulce.“