Brankář Šurý musel zvláště ve třetí třetině zápasu čelit jednomu přečíslení za druhým. Hned tři branky Lvi inkasovali při vlastní přesilovce. „Na prvním místě se musím omluvit fanouškům za ten odevzdaný výkon. Je mi opravdu upřímně líto, že tohle museli sledovat. Za tu dobu, co jsem tady, si takový výprask nepamatuju. Bude to mít dohru, takto vypustit zápas si nemůžeme dovolit," komentoval výkon svých svěřenců rozlícený trenér Michal Konečný.

Břeclavané drželi se slavným soupeřem krok pouze první třetinu, po níž Lvi prohrávali o jednu branku. Ve druhé třetině přidali Valaši další tři góly a dílo zkázy z pohledu domácího celku dokonali ve třetí periodě, v níž se
z branky zaradovali ještě pětkrát. Od většího debaklu navíc Břeclav uchránil Michal Šurý, který v bráně čaroval. Po sedmém inkasovém gólu přepustil poprvé v sezoně místo mezi třemi tyčemi Maxmiliánu Bačovi, který musel ještě dvakrát lovit puk ze sítě.

Jednoduchý zápas

Od prvních minut bylo jasné, kdo bude mít v utkání navrch. Hosté často zaměstnávali gólmana Šurého. Ten poprvé inkasoval v 7. minutě, kdy jej v přesilovce překonal veterán Ambruz. V první třetině už necelé dvě stovky diváků branku neviděly, přestože domácí hráči svými chybami Vsetínu několik šancí nabídli.

Zkraje druhé třetiny hosté přidali druhou branku, která ovšem kvůli kopnutí kotouče bruslí neplatila. Valachům stačilo dalších patnáct vteřin, než vsítili regulérní branku. Šurého překonal Vaněk.

Domácí se následně dokázali na zhruba deset minut vzchopit a vytvořili si několik slibných šancí, vsetínský brankář Hromada ovšem neinkasoval.

Ve 32. minutě využil fatální chyby v břeclavské obraně Zúbek a svůj samostatný únik zakončil střelou mezi Hromadovy betony. Třetím gólem Valaši definitivně zlomili odpor soupeře. „Břeclavští po třetí brance úplně odešli. Hodně mě to překvapilo, protože
jsme s nimi vždy hráli o jeden nebo dva góly. Vždycky vyčnívali svou bojovností, ale teď po třetí brance úplně odpadli. Pro nás to byl dost jednoduchý zápas," podivil se v rozhovoru pro klubový web Vsetína výkonu Břeclavi čtyřbodový Jan Kolařík.

Zbytek utkání se proměnil ve vsetínskou exhibici. Ve 37. minutě prostřelil v oslabení při dalším samostatném úniku Šurého Vaněk. Ve třetí části si hosté s chutí zastřílelil, odevzdanou břeclavskou obranu překonali ještě pětkrát. „Měli jsme to dohrát důstojněji, už kvůli lidem. Ve druhé třetině jsme tam přitom za stavu 0:2 měli dobré šance na korekci výsledku. Hořela obrana, kluci nestíhali, ale trvá i naše střelecká mizérie, už dva zápasy jsme nedali gól. Ta psychika dělá hodně, chybovali jsme a hosté jezdili často do přečíslení. Vyvodím z toho hodně tvrdé důsledky. Rozhodně takovéto výkony trpět nebudu," uzavřel Konečný.

7.kolo –

HC Břeclav – VHK Vsetín 0:9

Branky a nahrávky: 7. Ambruz (Daněk, Finsterle), 21. Kolařík (Vaněk, Tesařík), 32. Zúbek, 37. Vaněk (Zúbek, Tesařík), 44. Zúbek (Kolařík), 52. Nedbálek (Kolařík, Zúbek), 53. Dvořák (Slováček, Vrba), 57. Dvořák (Slováček), 59. Vaněk (Kolařík).

Rozhodčí: Humpolíček – Klouda, Kříž. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:3.